Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/26/2018 08:18 PM
     2018 EZ North Speedo Short Course Sectionals - 3/22/2018 to 3/25/2018     
                                    Results                                    
 
Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 22.21        2016 Katherine Douglas, Pelham                    
  2017 Champ:   22.24    4/1/2017 Katherine Douglass, Una CPAC-CT              
                23.49  WJR 2018 Winter Juniors
                24.39  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Golovina, Julia           13 Unattached-NJ          24.40      24.91        
  2 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR     24.63      24.95        
  3 Reynoso-Williams, Maya    17 Commonwealth Swi-NE       NT      24.96        
  4 Sharpless, Serena         16 Princeton Piranh-NJ       NT      24.97        
  5 Miro, Paige               17 Central Jersey A-NJ    24.60      25.15        
  6 Sangasy, Khavy            16 Una Hast-NI            24.28      25.21        
  7 Renna, Julia              16 Sachem Swim Club-MR    25.38      25.65        
  8 Nunziato, Marina          16 Jersey Gators-NJ       25.43      25.66        
  9 Marchese, Nicole          15 Buffalo Area Aqu-NI    25.51      25.73        
 10 Muszynski, Amanda         15 New York City Aq-MR    24.98      25.97        
 11 Zifchak, Kendall          16 Monmouth Barracu-NJ    25.81      26.18        
 12 Palacios, Marisol         14 Jersey Flyers Aq-NJ    26.06      26.21        
 13 Gargiulo, Olivia          14 Gael Aquatic Clu-MR    26.07      26.26        
 14 Lao, Angela               16 New York City Aq-MR    25.65      26.52        
 15 Nunez, Caroline           15 Monmouth Barracu-NJ    26.10      26.98        
 16 Wilson, Grace             15 Jersey Gators-NJ       26.45      27.01        
 17 Glor, Shannon             16 Buffalo Area Aqu-NI    27.80      27.29        
 18 Chung, Emily              12 Buffalo Area Aqu-NI    27.66      28.16        
 
Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 22.21        2016 Katherine Douglas, Pelham                    
  2017 Champ:   22.24    4/1/2017 Katherine Douglass, Una CPAC-CT              
                23.49  WJR 2018 Winter Juniors
                24.39  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Alexandra        17 Morris County SC-NJ    24.00      24.51        
  2 Boals, Sydney             14 Three Village Sw-MR    24.85      24.68        
  3 Golovina, Julia           13 Unattached-NJ          24.40      24.69        
  4 Eforo, Danielle           14 Gael Aquatic Clu-MR    26.23      25.98        
  5 Muszynski, Amanda         15 New York City Aq-MR    24.99      26.30        
  6 Lister, Gwenyth           13 Syracuse Charger-NI    27.00      26.40        
 
Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 22.21        2016 Katherine Douglas, Pelham                    
  2017 Champ:   22.24    4/1/2017 Katherine Douglass, Una CPAC-CT              
                23.49  WJR 2018 Winter Juniors
                24.39  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah, Rachel            17 Monmouth Barracu-NJ    25.22      25.72        
  2 Zifchak, Kendall          16 Monmouth Barracu-NJ    25.82      25.91        
  3 Day, Mackenzie            18 North Shore Swim-NE    25.50      25.98        
  4 Kaufman, Lexi             15 Hauppauge Athlet-MR    25.70      26.14        
  5 Lynch-Bartek, Jacqueline  16 Kingfish Swimmin-NE       NT      26.22        
  6 Conrad, Sabrina           13 Rivertown Aquati-MR    26.52      26.37        
  7 Eterno, Olivia            15 Hauppauge Athlet-MR    26.50      26.40        
  8 Benzija, Alyssa           15 Jersey Flyers Aq-NJ    26.16      26.52        
  8 Claps, Emma               15 Hauppauge Athlet-MR    26.50      26.52        
 10 Nunez, Caroline           15 Monmouth Barracu-NJ    26.58      26.75        
 
Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 59.24   2/22/2018 Alex P Sinnery, RIT                          
  2017 Champ:   49.02    4/2/2017 Katherine Douglass, Una CPAC-CT              
                50.89  WJR 2018 Winter Juniors
                52.19  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Jessica            17 Red Fox Aquatic-MR        NT      54.53!       
                  26.54       54.53 (27.99)                                        
  2 Martin, Alyssa            16 Patriot Swim Tea-MR    54.07      56.16!       
                  26.81       56.16 (29.35)                                        
  3 Belfonti, Vera            16 Amity Regional A-CT    56.15      57.06!       
                  27.14       57.06 (29.92)                                        
  4 Nadeau, Audrey            16 Albany Starfish-AD        NT      57.48!       
                  27.49       57.48 (29.99)                                        
 
Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 59.24   2/22/2018 Alex P Sinnery, RIT                          
  2017 Champ:   49.02    4/2/2017 Katherine Douglass, Una CPAC-CT              
                50.89  WJR 2018 Winter Juniors
                52.19  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Sophia          15 New York City Aq-MR    54.50      54.84!       
                  26.43       54.84 (28.41)                                        
  2 Eforo, Danielle           14 Gael Aquatic Clu-MR    55.93      56.31!       
                  27.52       56.31 (28.79)                                        
  3 Hannah, Rachel            17 Monmouth Barracu-NJ    56.03      56.38!       
                  27.02       56.38 (29.36)                                        
  4 Benzija, Alyssa           15 Jersey Flyers Aq-NJ    56.04      56.53!       
                  27.22       56.53 (29.31)                                        
  5 Gowern, Allison           14 Manchester Swim-NE     58.00      57.36!       
                  28.06       57.36 (29.30)                                        
  6 Montgomery, Bridget       16 Queens Aquatic C-MR    55.19      57.52!       
                  27.65       57.52 (29.87)                                        
  7 Schick, Abbigail          16 Monmouth Barracu-NJ    57.74      58.88!       
                  27.78       58.88 (31.10)                                        
  8 O'Hara, Victoria          17 Queens Aquatic C-MR    58.13      59.00!       
                  28.01       59.00 (30.99)                                        
 
Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 59.24   2/22/2018 Alex P Sinnery, RIT                          
  2017 Champ:   49.02    4/2/2017 Katherine Douglass, Una CPAC-CT              
                50.89  WJR 2018 Winter Juniors
                52.19  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Bailey              16 Morris County SC-NJ    54.51      55.36!       
                  26.57       55.36 (28.79)                                        
  2 Youngman, Genevieve       14 Commonwealth Swi-NE       NT      55.51!       
                  26.74       55.51 (28.77)                                        
  3 Kollevoll, Jenna          15 Stingrays-NJ           54.77      55.69!       
                  26.96       55.69 (28.73)                                        
  4 Eaton, Paige              15 Victor Swim Club-NI    57.39      56.69!       
                  27.37       56.69 (29.32)                                        
  5 Gargiulo, Olivia          14 Gael Aquatic Clu-MR    56.36      57.36!       
                  27.48       57.36 (29.88)                                        
 
Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:47.31        2014 Hannah Cox, UVAC-NE                        
  2017 Champ:   1:48.07   3/31/2017 Quinn Scannell, Badger Swim Club           
                1:49.69  WJR 2018 Winter Juniors
                1:52.99  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zajac, Mia                16 Amity Regional A-CT  2:00.20    1:59.86        
                  27.55       58.14 (30.59)     1:28.68 (30.54)     1:59.86 (31.18)
  2 Eaton, Paige              15 Victor Swim Club-NI  2:04.00    2:01.82        
                  28.40       59.60 (31.20)     1:31.18 (31.58)     2:01.82 (30.64)
  3 Ramirez, Nicole           14 Rivertown Aquati-MR  2:04.60    2:02.38        
                  28.14       59.26 (31.12)     1:30.87 (31.61)     2:02.38 (31.51)
  4 Tuder, Susannah           15 Stingrays-NJ         2:00.65    2:02.57        
                  28.06       58.44 (30.38)     1:30.44 (32.00)     2:02.57 (32.13)
  5 Kochis, Olivia            17 Stingrays-NJ         2:01.50    2:03.57        
                  28.04       59.63 (31.59)     1:31.85 (32.22)     2:03.57 (31.72)
  6 Leyden, Sydney            16 Manchester Swim-NE   2:04.00    2:07.60        
                  28.33       59.97 (31.64)     1:33.62 (33.65)     2:07.60 (33.98)
  7 Dimmig, Liliana           16 Una Ttsc-NI          2:09.05    2:10.98        
                  30.07     1:03.19 (33.12)     1:37.54 (34.35)     2:10.98 (33.44)
 
Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:47.31        2014 Hannah Cox, UVAC-NE                        
  2017 Champ:   1:48.07   3/31/2017 Quinn Scannell, Badger Swim Club           
                1:49.69  WJR 2018 Winter Juniors
                1:52.99  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mumtaz, Sahar             16 Commonwealth Swi-NE       NT    1:54.48        
                  26.83       55.80 (28.97)     1:25.26 (29.46)     1:54.48 (29.22)
  2 Gold, Bailey              16 Morris County SC-NJ  1:57.05    1:56.50        
                  26.48       55.60 (29.12)     1:26.09 (30.49)     1:56.50 (30.41)
  3 Butte, Sophie             17 Crimson Aquatics-NE       NT    1:58.51        
                  26.38       56.08 (29.70)     1:27.38 (31.30)     1:58.51 (31.13)
  4 Sommerstad, Kate          14 Three Village Sw-MR       NT    2:01.52        
                  28.57       59.17 (30.60)     1:30.62 (31.45)     2:01.52 (30.90)
  5 Budner, Hannah            16 Upper Valley Aqu-NE  2:01.00    2:02.11        
                  27.23       57.55 (30.32)     1:29.79 (32.24)     2:02.11 (32.32)
  6 Nunziato, Marina          16 Jersey Gators-NJ     2:01.23    2:02.21        
                  27.25       57.62 (30.37)     1:30.04 (32.42)     2:02.21 (32.17)
  7 Zedack, Carolyn           14 Mexico Tiger Sha-NI  2:01.05    2:03.15        
                  28.38       59.39 (31.01)     1:31.35 (31.96)     2:03.15 (31.80)
 
Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:47.31        2014 Hannah Cox, UVAC-NE                        
  2017 Champ:   1:48.07   3/31/2017 Quinn Scannell, Badger Swim Club           
                1:49.69  WJR 2018 Winter Juniors
                1:52.99  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hata, Rayna               17 Crimson Aquatics-NE  2:00.00    1:57.66        
                  26.61       55.76 (29.15)     1:26.56 (30.80)     1:57.66 (31.10)
  2 Dipietro, Erika           14 Mandell Jewish C-CT  1:56.62    1:58.39        
                  26.92       57.24 (30.32)     1:28.17 (30.93)     1:58.39 (30.22)
  3 Mitchell, Sophia          15 New York City Aq-MR  1:58.06    1:59.61        
                  27.75       58.07 (30.32)     1:29.06 (30.99)     1:59.61 (30.55)
  4 Tuder, Susannah           15 Stingrays-NJ         2:00.65    2:02.11        
                  28.09       59.19 (31.10)     1:30.71 (31.52)     2:02.11 (31.40)
 
Women 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 4:47.10        2014 Lindsay Stone, PIttsford                   
  2017 Champ:   4:50.05    4/1/2017 Isabel Gormley, Asphalt Green Un           
                4:53.09  WJR 2018 Winter Juniors
                5:03.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swintak, Kaley            17 Seacoast Swimmin-NE  5:16.90    5:19.08        
                  28.84     1:00.72 (31.88)     1:33.08 (32.36)     2:05.37 (32.29)
        2:37.49 (32.12)     3:09.77 (32.28)     3:42.29 (32.52)     4:14.73 (32.44)
        4:47.31 (32.58)     5:19.08 (31.77)                                        
  2 Wright, Naomi             18 Crimson Aquatics-NE  5:16.85    5:23.21        
                  28.79     1:00.09 (31.30)     1:32.23 (32.14)     2:04.95 (32.72)
        2:37.55 (32.60)     3:10.34 (32.79)     3:43.74 (33.40)     4:16.97 (33.23)
        4:50.40 (33.43)     5:23.21 (32.81)                                        
  3 Hartman, Margaret         15 Albany Starfish-AD   5:28.23    5:26.52        
                  29.52     1:01.94 (32.42)     1:34.79 (32.85)     2:07.99 (33.20)
        2:41.06 (33.07)     3:14.33 (33.27)     3:47.58 (33.25)     4:21.40 (33.82)
        4:54.97 (33.57)     5:26.52 (31.55)                                        
  4 Zedack, Carolyn           14 Mexico Tiger Sha-NI  5:25.77    5:27.21        
                  29.45     1:01.27 (31.82)     1:33.87 (32.60)     2:07.17 (33.30)
        2:40.61 (33.44)     3:13.96 (33.35)     3:47.61 (33.65)     4:21.27 (33.66)
        4:54.83 (33.56)     5:27.21 (32.38)                                        
  5 Driver, Charlotte         16 Stingrays-NJ         5:29.30    5:30.78        
                  29.60     1:02.08 (32.48)     1:34.97 (32.89)     2:08.40 (33.43)
        2:41.73 (33.33)     3:15.10 (33.37)     3:49.39 (34.29)     4:23.94 (34.55)
        4:58.02 (34.08)     5:30.78 (32.76)                                        
  6 Nadeau, Audrey            16 Albany Starfish-AD   5:28.64    5:31.63        
                  30.67     1:02.92 (32.25)     1:35.74 (32.82)     2:08.92 (33.18)
        2:42.27 (33.35)     3:15.46 (33.19)     3:49.18 (33.72)     4:23.18 (34.00)
        4:57.39 (34.21)     5:31.63 (34.24)                                        
 
Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 53.36        2016 Kristen Roman, Long Beach                    
  2017 Champ:   54.18    4/1/2017 Caroline Gmelich, Central Jersey A           
                56.09  WJR 2018 Winter Juniors
                58.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zajac, Mia                16 Amity Regional A-CT  1:00.20      59.88        
                  29.17       59.88 (30.71)                                        
  2 Ferrick, Adelaide         16 North Shore Swim-NE       NT    1:02.25        
                  29.80     1:02.25 (32.45)                                        
 
Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 53.36        2016 Kristen Roman, Long Beach                    
  2017 Champ:   54.18    4/1/2017 Caroline Gmelich, Central Jersey A           
                56.09  WJR 2018 Winter Juniors
                58.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGrath, Hannah           18 New York City Aq-MR  1:01.17    1:00.78        
                  29.21     1:00.78 (31.57)                                        
  2 Macdonald, Jordan         15 Amity Regional A-CT  1:02.76    1:01.27        
                  29.61     1:01.27 (31.66)                                        
  3 Wong, Madeline            18 New York City Aq-MR  1:02.00    1:02.97        
                  29.88     1:02.97 (33.09)                                        
  4 Lai, Stephanie            17 New York City Aq-MR  1:00.25    1:03.20        
                  29.90     1:03.20 (33.30)                                        
  5 Tucker, Autumn-brook      16 Morris County SC-NJ  1:01.00    1:03.31        
                  30.69     1:03.31 (32.62)                                        
 
Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 53.36        2016 Kristen Roman, Long Beach                    
  2017 Champ:   54.18    4/1/2017 Caroline Gmelich, Central Jersey A           
                56.09  WJR 2018 Winter Juniors
                58.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moncrieffe, Angelina      16 Jersey Flyers Aq-NJ    59.65    1:00.38        
                  29.41     1:00.38 (30.97)                                        
  2 Liu, Helen                13 X-Cel Swimming-NJ         NT    1:00.60        
                  29.70     1:00.60 (30.90)                                        
  3 Nelson, Veronika          16 Clinton Cudas-AD     1:00.05    1:01.13        
                  29.97     1:01.13 (31.16)                                        
  4 Hawkins, Emma             14 Victor Swim Club-NI  1:01.50    1:01.19        
                  30.08     1:01.19 (31.11)                                        
  5 Hartwich, Alexandra       16 Schenectady-Sara-AD  1:00.34    1:01.27        
                  28.83     1:01.27 (32.44)                                        
  6 Hata, Rayna               17 Crimson Aquatics-NE  1:00.00    1:02.01        
                  30.18     1:02.01 (31.83)                                        
  7 Thomas, Grace             15 Albany Starfish-AD   1:00.88    1:02.48        
                  30.46     1:02.48 (32.02)                                        
  8 Hewett, Molly             17 Buffalo Area Aqu-NI  1:00.13    1:02.56        
                  29.99     1:02.56 (32.57)                                        
  9 Lai, Stephanie            17 New York City Aq-MR  1:00.25    1:02.80        
                  29.61     1:02.80 (33.19)                                        
 10 Willson, Chloe            17 Albany Starfish-AD   1:02.90    1:02.97        
                  30.42     1:02.97 (32.55)                                        
 11 Wong, Madeline            18 New York City Aq-MR  1:02.00    1:03.05        
                  29.99     1:03.05 (33.06)                                        
 12 Peterson, Daphne          14 Aquabears-CT              NT    1:04.17        
                  31.40     1:04.17 (32.77)                                        
 13 Faulkner, Jessie          17 Mexico Tiger Sha-NI  1:04.00    1:05.04        
                  31.14     1:05.04 (33.90)                                        
 14 Diehl, Amber              17 Northern Dutches-MR       NT    1:05.27        
                  31.24     1:05.27 (34.03)                                        
 15 Von Holtz, Reatha         14 Mexico Tiger Sha-NI  1:08.00    1:08.05        
                  32.42     1:08.05 (35.63)                                        
 
Women 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:57.00        2017 Quinn Scannell, Badgers                    
  2017 Champ:   1:57.00    4/2/2017 Quinn Scannell, Badger Swim Club           
                2:01.29  WJR 2018 Winter Juniors
                2:05.79  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panaroni, Emma            14 SoCo Aquatic Clu-CT  2:09.34    2:07.53        
                  29.23     1:00.95 (31.72)     1:34.13 (33.18)     2:07.53 (33.40)
  2 Jenkins, Kathleen         17 Manchester Swim-NE        NT    2:17.64        
                  31.79     1:06.23 (34.44)     1:42.05 (35.82)     2:17.64 (35.59)
 
Women 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:57.00        2017 Quinn Scannell, Badgers                    
  2017 Champ:   1:57.00    4/2/2017 Quinn Scannell, Badger Swim Club           
                2:01.29  WJR 2018 Winter Juniors
                2:05.79  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Daphne          14 Aquabears-CT         2:19.76    2:15.67        
                  31.54     1:06.15 (34.61)     1:41.21 (35.06)     2:15.67 (34.46)
 
Women 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:57.00        2017 Quinn Scannell, Badgers                    
  2017 Champ:   1:57.00    4/2/2017 Quinn Scannell, Badger Swim Club           
                2:01.29  WJR 2018 Winter Juniors
                2:05.79  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Lauren             18 Central Jersey A-NJ  2:10.00    2:07.90        
                  29.67     1:01.74 (32.07)     1:34.88 (33.14)     2:07.90 (33.02)
  2 McGrath, Hannah           18 New York City Aq-MR       NT    2:10.44        
                  30.46     1:03.58 (33.12)     1:36.74 (33.16)     2:10.44 (33.70)
  3 Pence, Emily              16 Rivertown Aquati-MR  2:12.89    2:11.42        
                  30.49     1:03.50 (33.01)     1:37.54 (34.04)     2:11.42 (33.88)
  4 Langaman, Jolina          16 New York City Aq-MR       NT    2:14.22        
                  30.77     1:03.95 (33.18)     1:38.71 (34.76)     2:14.22 (35.51)
  5 Sulik, Emily              15 Albany Starfish-AD   2:17.56    2:19.43        
                  32.29     1:06.51 (34.22)     1:42.52 (36.01)     2:19.43 (36.91)
 
Women 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: !   59.85        2016 Margaret Aroesty, Long-MR                  
  2017 Champ:   1:00.44   3/31/2017 Sophie Angus, Weston Swimming              
                1:03.69  WJR 2018 Winter Juniors
                1:06.29  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Alexis          17 Syracuse Charger-NI  1:09.70    1:08.18        
                  31.76     1:08.18 (36.42)                                        
  2 Leyden, Megan             14 Manchester Swim-NE   1:08.05    1:08.72        
                  32.43     1:08.72 (36.29)                                        
  3 Severini, Sydney          13 Jersey Flyers Aq-NJ  1:07.02    1:09.05        
                  32.31     1:09.05 (36.74)                                        
  4 Shokoufandeh, Mina        16 Stingrays-NJ         1:08.80    1:09.70        
                  32.41     1:09.70 (37.29)                                        
  5 Bernasconi, Anna          16 Albany Starfish-AD   1:08.66    1:09.86        
                  32.92     1:09.86 (36.94)                                        
  6 Skilton, Emily            16 Morris County SC-NJ  1:14.04    1:10.65        
                  33.10     1:10.65 (37.55)                                        
  7 Eckman, Rebekah           16 Albany Starfish-AD   1:10.06    1:11.98        
                  34.08     1:11.98 (37.90)                                        
  8 Maslanka, Julia           16 Buffalo Area Aqu-NI  1:08.00    1:12.43        
                  33.75     1:12.43 (38.68)                                        
  9 Conrad, Sabrina           13 Rivertown Aquati-MR  1:14.72    1:13.46        
                  34.61     1:13.46 (38.85)                                        
 10 Borenstein, Samantha      15 The Atlantic Clu-NJ  1:09.19    1:14.25        
                  34.92     1:14.25 (39.33)                                        
 
Women 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: !   59.85        2016 Margaret Aroesty, Long-MR                  
  2017 Champ:   1:00.44   3/31/2017 Sophie Angus, Weston Swimming              
                1:03.69  WJR 2018 Winter Juniors
                1:06.29  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruane, Erin               16 Central Jersey A-NJ  1:06.13    1:06.44        
                  31.10     1:06.44 (35.34)                                        
  2 Groshen, Kayla            17 Queens Aquatic C-MR  1:09.99    1:12.62        
                  33.43     1:12.62 (39.19)                                        
  3 Nobile, Ava               14 Freedom Aquatics-MR  1:12.38    1:13.20        
                  34.75     1:13.20 (38.45)                                        
 
Women 100 Yard Breaststroke initial split TT Time Trial
===============================================================================
        Pool: !   59.85        2016 Margaret Aroesty, Long-MR                  
  2017 Champ:   1:00.44   3/31/2017 Sophie Angus, Weston Swimming              
                1:03.69  WJR 2018 Winter Juniors
                1:06.29  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riester, Emmaline         17 Sea Dragons Swim-NI       NT    1:09.03        
 
Women 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: !   59.85        2016 Margaret Aroesty, Long-MR                  
  2017 Champ:   1:00.44   3/31/2017 Sophie Angus, Weston Swimming              
                1:03.69  WJR 2018 Winter Juniors
                1:06.29  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riester, Emmaline         17 Sea Dragons Swim-NI  1:07.65    1:08.67        
                  32.28     1:08.67 (36.39)                                        
  2 Sangasy, Khavy            16 Una Hast-NI               NT    1:08.78        
                  32.24     1:08.78 (36.54)                                        
  3 Cianciotto, Danielle      16 Freedom Aquatics-MR  1:06.99    1:09.20        
                  32.49     1:09.20 (36.71)                                        
  4 Nichols, Mary             16 Rivertown Aquati-MR  1:08.47    1:09.43        
                  32.67     1:09.43 (36.76)                                        
  5 Park, Elizabeth           16 Team Suffolk-MR      1:07.66    1:09.44        
                  32.33     1:09.44 (37.11)                                        
  6 Stiles, Juliann           17 Morris County SC-NJ  1:09.30    1:09.58        
                  33.06     1:09.58 (36.52)                                        
  7 Pawlak, Katherine         17 North Shore Swim-NE       NT    1:09.62        
                  32.41     1:09.62 (37.21)                                        
  8 Joyce, Lauren             18 Central Jersey A-NJ  1:09.00    1:09.91        
                  32.93     1:09.91 (36.98)                                        
  9 Pence, Emily              16 Rivertown Aquati-MR  1:10.81    1:10.12        
                  33.11     1:10.12 (37.01)                                        
 10 Sanclementi, Caryn        16 Monmouth Barracu-NJ  1:11.88    1:10.94        
                  32.42     1:10.94 (38.52)                                        
 11 Leyden, Sydney            16 Manchester Swim-NE   1:09.00    1:12.40        
                  33.42     1:12.40 (38.98)                                        
 12 Dimmig, Liliana           16 Una Ttsc-NI               NT    1:13.70        
                  34.85     1:13.70 (38.85)                                        
 13 Sulik, Emily              15 Albany Starfish-AD        NT    1:13.79        
                  34.69     1:13.79 (39.10)                                        
 14 Faulkner, Jessie          17 Mexico Tiger Sha-NI  1:12.00    1:13.92        
                  34.43     1:13.92 (39.49)                                        
 15 Wilson, Grace             15 Jersey Gators-NJ     1:12.43    1:13.97        
                  34.88     1:13.97 (39.09)                                        
 16 Guarnieri, Emma           16 Rivertown Aquati-MR  1:12.71    1:15.07        
                  35.91     1:15.07 (39.16)                                        
 17 Woods, Rory               16 Amity Regional A-CT  1:15.00    1:15.22        
                  35.48     1:15.22 (39.74)                                        
 
Women 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:12.18        2017 Carly Cummings, Badgers                    
  2017 Champ:   2:12.18    4/1/2017 Carly Cummings, Badger Swim Club           
                2:19.79  WJR 2018 Winter Juniors
                2:23.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peel, Isabelle            17 X-Cel Swimming-NJ    2:25.37    2:25.32        
                  31.84     1:07.72 (35.88)     1:45.39 (37.67)     2:25.32 (39.93)
  2 Farrell, Hope             14 Three Village Sw-MR  2:29.10    2:31.16        
                  33.42     1:11.33 (37.91)     1:50.95 (39.62)     2:31.16 (40.21)
  3 Shokoufandeh, Mina        16 Stingrays-NJ         2:33.81    2:38.15        
                  32.44     1:10.72 (38.28)     1:54.04 (43.32)     2:38.15 (44.11)
 
Women 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:12.18        2017 Carly Cummings, Badgers                    
  2017 Champ:   2:12.18    4/1/2017 Carly Cummings, Badger Swim Club           
                2:19.79  WJR 2018 Winter Juniors
                2:23.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Elizabeth           16 Team Suffolk-MR      2:29.74    2:31.76        
                  33.70     1:12.08 (38.38)     1:51.82 (39.74)     2:31.76 (39.94)
  2 Riester, Emmaline         17 Sea Dragons Swim-NI  2:29.82    2:32.01        
                  31.83     1:09.03 (37.20)     1:50.45 (41.42)     2:32.01 (41.56)
  3 Groshen, Kayla            17 Queens Aquatic C-MR  2:33.66    2:36.68        
                  35.21     1:14.85 (39.64)     1:55.20 (40.35)     2:36.68 (41.48)
  4 Guarnieri, Emma           16 Rivertown Aquati-MR  2:30.67    2:37.36        
                  35.35     1:14.85 (39.50)     1:55.33 (40.48)     2:37.36 (42.03)
 
Women 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:12.18        2017 Carly Cummings, Badgers                    
  2017 Champ:   2:12.18    4/1/2017 Carly Cummings, Badger Swim Club           
                2:19.79  WJR 2018 Winter Juniors
                2:23.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gowern, Allison           14 Manchester Swim-NE   2:32.00    2:28.84        
                  34.42     1:11.80 (37.38)     1:50.31 (38.51)     2:28.84 (38.53)
  2 Ramirez, Nicole           14 Rivertown Aquati-MR  2:41.30    2:40.04        
                  35.92     1:16.50 (40.58)     1:58.21 (41.71)     2:40.04 (41.83)
 
Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:00.96   2/23/2018 Molly L Egan, William Smith                
  2017 Champ:     53.06   3/31/2017 Joyce Kwok, Team Suffolk-MR                
                  55.79  WJR 2018 Winter Juniors
                  57.89  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana     16 Condors Swim Clu-MR    54.47      54.29!WJR    
                  25.60       54.29 (28.69)                                        
  2 Della Rocca, Rebecca      14 X-Cel Swimming-NJ      59.05    1:00.34!       
                  28.16     1:00.34 (32.18)                                        
  3 Fosburgh, Katherine       18 North Shore Swim-NE  1:00.00    1:00.74!       
                  27.82     1:00.74 (32.92)                                        
  4 Langaman, Jolina          16 New York City Aq-MR  1:00.71    1:02.94        
                  28.90     1:02.94 (34.04)                                        
  5 Kochis, Olivia            17 Stingrays-NJ         1:02.85    1:03.58        
                  29.47     1:03.58 (34.11)                                        
  6 Campbell, Cara            16 Syracuse Charger-NI       NT    1:06.52        
                  30.05     1:06.52 (36.47)                                        
 
Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:00.96   2/23/2018 Molly L Egan, William Smith                
  2017 Champ:     53.06   3/31/2017 Joyce Kwok, Team Suffolk-MR                
                  55.79  WJR 2018 Winter Juniors
                  57.89  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Chelsea            18 Crimson Aquatics-NE    57.80      57.85!FUT    
                  26.95       57.85 (30.90)                                        
  2 Wilkins, Hazel            15 Long Island Expr-MR    57.07      58.06!       
                  26.91       58.06 (31.15)                                        
  3 Della Rocca, Rebecca      14 X-Cel Swimming-NJ      59.23      59.05!       
                  27.89       59.05 (31.16)                                        
  4 Stiles, Juliann           17 Morris County SC-NJ    58.07      59.20!       
                  28.32       59.20 (30.88)                                        
  5 Eng, Lauren               16 Asphalt Green Un-MR    59.49      59.49!       
                  27.60       59.49 (31.89)                                        
  6 Polemeni, Olivia          16 Morris County SC-NJ    59.30      59.95!       
                  28.80       59.95 (31.15)                                        
  7 Levy, Lauren              13 Town of Tonawand-NI    59.99    1:00.12!       
                  27.42     1:00.12 (32.70)                                        
  8 Russell, Samantha         17 North Jersey Bar-NJ  1:00.96    1:00.30!       
                  28.62     1:00.30 (31.68)                                        
  9 Ware, Kendall             17 Victor Swim Club-NI  1:02.29    1:00.39!       
                  28.79     1:00.39 (31.60)                                        
 10 Juan, Jamielyn            15 Jersey Flyers Aq-NJ    59.08    1:00.78!       
                  28.65     1:00.78 (32.13)                                        
 11 D'Alessandro, Samantha    18 North Shore Swim-NE  1:00.00    1:01.04        
                  28.18     1:01.04 (32.86)                                        
 12 Patierno, Ashley          17 Northern Dutches-MR    59.79    1:01.15        
                  28.15     1:01.15 (33.00)                                        
 13 Ditolla, Rachel           18 Sachem Swim Club-MR  1:00.19    1:01.23        
                  28.87     1:01.23 (32.36)                                        
 14 Regelsberger, Emily       15 Victor Swim Club-NI  1:02.56    1:01.36        
                  28.50     1:01.36 (32.86)                                        
 15 Longway, Caitlyn          17 Clinton Cudas-AD     1:00.20    1:01.49        
                  28.27     1:01.49 (33.22)                                        
 16 Pociask, Brooke           13 Northern Dutches-MR  1:02.85    1:02.17        
                  28.73     1:02.17 (33.44)                                        
 17 Burke, Emma               14 Clinton Cudas-AD     1:01.95    1:02.67        
                  29.44     1:02.67 (33.23)                                        
 18 Sanclementi, Caryn        16 Monmouth Barracu-NJ  1:03.33    1:02.69        
                  28.56     1:02.69 (34.13)                                        
 
Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:00.96   2/23/2018 Molly L Egan, William Smith                
  2017 Champ:     53.06   3/31/2017 Joyce Kwok, Team Suffolk-MR                
                  55.79  WJR 2018 Winter Juniors
                  57.89  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polemeni, Olivia          16 Morris County SC-NJ    59.30      59.98!       
                  28.04       59.98 (31.94)                                        
  2 Benzija, Samantha         13 Jersey Flyers Aq-NJ  1:00.13      59.99!       
                  28.42       59.99 (31.57)                                        
  3 Rudiman, Emily            17 North Shore Swim-NE  1:02.00    1:00.13!       
                  27.74     1:00.13 (32.39)                                        
  4 Dipietro, Erika           14 Mandell Jewish C-CT       NT    1:00.16!       
                  28.45     1:00.16 (31.71)                                        
  5 Levy, Lauren              13 Town of Tonawand-NI       NT    1:00.41!       
                  28.01     1:00.41 (32.40)                                        
  6 Skilton, Emily            16 Morris County SC-NJ  1:00.00    1:00.66!       
                  28.41     1:00.66 (32.25)                                        
  7 Bailey, Delaney           14 Sea Dragons Swim-NJ  1:01.47    1:01.60        
                  28.61     1:01.60 (32.99)                                        
  8 Marchese, Nicole          15 Buffalo Area Aqu-NI       NT    1:01.79        
                  28.39     1:01.79 (33.40)                                        
  9 Diblasi, Alessia          13 Una Jfac-NJ          1:02.12    1:03.59        
                  28.50     1:03.59 (35.09)                                        
 10 Schick, Abbigail          16 Monmouth Barracu-NJ  1:04.14    1:05.87        
                  29.19     1:05.87 (36.68)                                        
 -- Holmes, Danielle          16 Monmouth Barracu-NJ  1:05.60         DQ        
      Kick breaststroke type
                  30.14          DQ (35.21)                                        
 
Women 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:11.76   2/23/2018 Rebecca K Baione, Rensselaer               
  2017 Champ:   1:59.94    4/1/2017 Anna Feng, Crimson Aquatics                
                2:02.69  WJR 2018 Winter Juniors
                2:06.19  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Mary             16 Rivertown Aquati-MR  2:19.00    2:18.66        
                  29.18     1:02.78 (33.60)     1:40.06 (37.28)     2:18.66 (38.60)
 
Women 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:11.76   2/23/2018 Rebecca K Baione, Rensselaer               
  2017 Champ:   1:59.94    4/1/2017 Anna Feng, Crimson Aquatics                
                2:02.69  WJR 2018 Winter Juniors
                2:06.19  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Driver, Charlotte         16 Stingrays-NJ         2:23.61    2:21.33        
                  30.43     1:05.80 (35.37)     1:43.09 (37.29)     2:21.33 (38.24)
 
Women 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:58.45        2015 Margaret Aroesty, Long -MR                 
  2017 Champ:   1:58.77    4/2/2017 Carly Cummings, Badger Swim Club           
                2:03.09  WJR 2018 Winter Juniors
                2:08.29  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farman, Morgan            18 Victor Swim Club-NI  2:16.40    2:17.17        
                  29.50     1:02.83 (33.33)     1:46.44 (43.61)     2:17.17 (30.73)
  2 Erskine, Isabelle         15 Central Jersey A-NJ  2:12.92    2:17.30        
                  29.63     1:04.45 (34.82)     1:45.34 (40.89)     2:17.30 (31.96)
  3 Mastrandrea, Claire       18 Buffalo Area Aqu-NI  2:17.41    2:19.27        
                  28.44     1:03.18 (34.74)     1:46.87 (43.69)     2:19.27 (32.40)
  4 Woods, Rory               16 Amity Regional A-CT  2:20.00    2:20.40        
                  30.35     1:04.10 (33.75)     1:47.08 (42.98)     2:20.40 (33.32)
 
Women 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:58.45        2015 Margaret Aroesty, Long -MR                 
  2017 Champ:   1:58.77    4/2/2017 Carly Cummings, Badger Swim Club           
                2:03.09  WJR 2018 Winter Juniors
                2:08.29  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leyden, Megan             14 Manchester Swim-NE   2:13.00    2:14.84        
                  27.37     1:01.24 (33.87)     1:43.09 (41.85)     2:14.84 (31.75)
  2 Dominger, Alexa           17 Hauppauge Athlet-MR  2:15.00    2:16.92        
                  29.57     1:04.27 (34.70)     1:44.43 (40.16)     2:16.92 (32.49)
 
Women 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:58.45        2015 Margaret Aroesty, Long -MR                 
  2017 Champ:   1:58.77    4/2/2017 Carly Cummings, Badger Swim Club           
                2:03.09  WJR 2018 Winter Juniors
                2:08.29  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butte, Sophie             17 Crimson Aquatics-NE  2:13.00    2:13.19        
                  29.02     1:02.30 (33.28)     1:42.25 (39.95)     2:13.19 (30.94)
  2 Regelsberger, Emily       15 Victor Swim Club-NI  2:14.32    2:16.70        
                  29.51     1:06.98 (37.47)     1:46.08 (39.10)     2:16.70 (30.62)
  3 Phillips, Alexis          17 Syracuse Charger-NI  2:19.00    2:17.78        
                  29.47     1:05.97 (36.50)     1:45.06 (39.09)     2:17.78 (32.72)
 
Women 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 4:12.63        2017 Carly Cummings, Badgers                    
  2017 Champ:   4:12.63   3/31/2017 Carly Cummings, Badger Swim Club           
                4:23.29  WJR 2018 Winter Juniors
                4:30.69  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cianciotto, Danielle      16 Freedom Aquatics-MR  4:44.77        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 20.01        2014 Drew Modrov, Hauppage                        
  2017 Champ:   20.05    4/1/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                20.89  WJR 2018 Winter Juniors
                21.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Nicky               16 Morris County SC-NJ    22.10      21.93        
  2 Rogers, Jack              16 Swim Seventy-CT        22.70      22.55        
  3 Gong, Phillip             17 Nys Aquatics, In-MR    22.50      22.60        
  4 Zweifach, Josh            17 New York City Aq-MR    22.30      22.79        
  5 Bushnell, Christopher     17 Syracuse Charger-NI       NT      22.86        
  6 Swift, Daniel             16 Northern Dutches-MR    23.05      23.33        
  7 Johnson, Luke             18 West/Nantucket S-NE       NT      23.64        
  8 Beebe, Grant              15 West/Nantucket S-NE    22.70      24.12        
 
Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 20.01        2014 Drew Modrov, Hauppage                        
  2017 Champ:   20.05    4/1/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                20.89  WJR 2018 Winter Juniors
                21.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Keefe, Jack             17 Monmouth Barracu-NJ    22.67      22.90        
  2 Itman, Samuel             16 Bergen Barracuda-NJ    22.84      23.01        
  3 Eckerson, Benjamin        15 Stingrays-NJ           24.30      23.03        
  4 Salvatore, Marco          18 The Atlantic Clu-NJ    23.34      23.67        
  5 Flores, Julian            16 Mandell Jewish C-CT       NT      23.80        
  6 Formato, Dillon           17 Monmouth Barracu-NJ    23.99      24.37        
  7 Hafen, Max                18 Hauppauge Athlet-MR    23.00      24.48        
 
Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 20.01        2014 Drew Modrov, Hauppage                        
  2017 Champ:   20.05    4/1/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                20.89  WJR 2018 Winter Juniors
                21.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iosim, Ryan               17 Una Xcel-NJ            22.57      22.31        
  2 Jakubiak, Alex            18 Team Suffolk-MR        22.19      22.68        
  3 Zweifach, Josh            17 New York City Aq-MR    22.30      22.79        
  4 Cuozzo, Finn              17 The Atlantic Clu-NJ    22.66      22.82        
  5 Luo, Felix                16 Team Suffolk-MR        23.00      23.19        
  6 O'Keefe, Jack             17 Monmouth Barracu-NJ    22.70      23.21        
  7 Desomma, David            17 The Atlantic Clu-NJ    22.83      23.22        
  8 Turczyn, Alex             17 Adirondack Bluef-AD    22.99      23.23        
  9 Fuller, Evan              15 Glastonbury Swim-CT       NT      23.25        
 10 Salvatore, Marco          18 The Atlantic Clu-NJ    23.23      23.28        
 11 Geisler, Sean             17 Hawks Swimming A-AD    23.29      23.33        
 12 Mitchill, Andrew          14 CAT-CT                 23.07      23.34        
 13 Houlton, Zachary          16 CAT-CT                 23.13      23.37        
 14 Winkelman, Luke           17 The Atlantic Clu-NJ    22.85      23.47        
 15 Young, Justin             16 Bergen Barracuda-NJ    23.60      23.52        
 16 Rosner, Solomon           15 Mexico Tiger Sha-NI    23.44      23.59        
 17 Houlton, Elijah           16 CAT-CT                 23.81      23.63        
 17 Diliberto, Samuel         18 Monmouth Barracu-NJ    23.46      23.63        
 19 Morman, Michael           18 CAT-CT                 23.55      23.79        
 20 Motisi, Nathan            18 Northeast Connec-CT    23.80      23.93        
 21 Demis, Alexander          14 Hawks Swimming A-AD    24.10      24.51        
 
Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 44.17        2014 Drew Modrov, Hauppauge                       
  2017 Champ:   44.42    4/2/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                45.39  WJR 2018 Winter Juniors
                46.69  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munstermann, William      18 SoCo Aquatic Clu-CT    47.99      48.38        
                  23.02       48.38 (25.36)                                        
  2 Rivera, Samuel            14 Irondequoit Swim-NI       NT      49.43        
                  23.82       49.43 (25.61)                                        
  3 D'Annolfo, Andrew         18 Crimson Aquatics-NE    49.47      49.47        
                  23.84       49.47 (25.63)                                        
  4 Shea, Matthew             17 Mandell Jewish C-CT    49.01      49.48        
                  23.54       49.48 (25.94)                                        
  5 Crowe, Zachary            16 Morris County SC-NJ    49.50      50.52        
                  24.41       50.52 (26.11)                                        
  6 Martinez, David           15 Morris County SC-NJ    49.67      50.63        
                  24.03       50.63 (26.60)                                        
  7 Rosner, Solomon           15 Mexico Tiger Sha-NI    51.91      52.64        
                  25.49       52.64 (27.15)                                        
 
Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 44.17        2014 Drew Modrov, Hauppauge                       
  2017 Champ:   44.42    4/2/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                45.39  WJR 2018 Winter Juniors
                46.69  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackellar, Colin          16 Panther Aquatic-CT     50.71      48.54        
                  23.48       48.54 (25.06)                                        
  2 Shemet, Henry             16 Three Village Sw-MR    49.00      48.73        
                  23.34       48.73 (25.39)                                        
  3 Bushnell, Christopher     17 Syracuse Charger-NI       NT      49.54        
                  23.62       49.54 (25.92)                                        
  4 Zifra, Bradley            19 East Aurora Swim-NI    59.40      50.04        
                  24.40       50.04 (25.64)                                        
  5 Boyd, Isaac               16 PVA-NE                 53.72      50.79        
                  24.35       50.79 (26.44)                                        
  6 Herr, William             14 East Aurora Swim-NI    51.50      51.23        
                  24.60       51.23 (26.63)                                        
  7 Lai, Leon                 17 Asphalt Green Un-MR    50.48      51.58        
                  24.64       51.58 (26.94)                                        
  8 Winkelman, Luke           17 The Atlantic Clu-NJ    50.43      51.67        
                  24.60       51.67 (27.07)                                        
  9 Young, Justin             16 Bergen Barracuda-NJ    51.00      52.03        
                  24.79       52.03 (27.24)                                        
 10 Johnson, Luke             18 West/Nantucket S-NE       NT      52.33        
                  25.47       52.33 (26.86)                                        
 11 Michenfelder, Matthew     16 Stingrays-NJ           54.25      53.64        
                  25.75       53.64 (27.89)                                        
 
Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 44.17        2014 Drew Modrov, Hauppauge                       
  2017 Champ:   44.42    4/2/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                45.39  WJR 2018 Winter Juniors
                46.69  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Colin              18 North Shore Swim-NE       NT      49.05        
                  23.62       49.05 (25.43)                                        
  2 Desomma, David            17 The Atlantic Clu-NJ    50.04      49.27        
                  23.86       49.27 (25.41)                                        
  3 Tierney, Kevin            17 Glastonbury Swim-CT    49.69      49.67        
                  23.88       49.67 (25.79)                                        
  4 Itman, Samuel             16 Bergen Barracuda-NJ    49.41      49.81        
                  23.97       49.81 (25.84)                                        
  5 Banks, Ethan              17 Solon Stars Swim-LE       NT      49.84        
                  23.96       49.84 (25.88)                                        
  6 Twiss, Colin              15 Bergen Barracuda-NJ    50.92      50.31        
                  24.48       50.31 (25.83)                                        
  7 Rogers, Jack              16 Swim Seventy-CT           NT      50.84        
                  24.42       50.84 (26.42)                                        
  8 Freund, Matthew           14 Sea Dragons Swim-NJ    51.55      51.27        
                  24.49       51.27 (26.78)                                        
  9 Bertolatus, Brett         18 The Atlantic Clu-NJ       NT      53.35        
                  25.39       53.35 (27.96)                                        
 -- Nielsen, Jordan           15 Hauppauge Athlet-MR    50.50         DQ        
      False start
                  24.15          DQ (27.50)                                        
 
Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:37.28        2014 Drew Modrov, Hauppage                      
  2017 Champ:   1:37.62   3/31/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet              
                1:39.79  WJR 2018 Winter Juniors
                1:42.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagerholm, Peter          17 Shelton Monroe S-CT  1:50.11    1:46.38        
                  24.52       51.29 (26.77)     1:18.86 (27.57)     1:46.38 (27.52)
  2 Jiang, Shepard            14 X-Cel Swimming-NJ    1:51.00    1:52.90        
                  25.72       53.96 (28.24)     1:23.75 (29.79)     1:52.90 (29.15)
  3 D'Alessandro, Kai         15 Victor Swim Club-NI  1:55.58    1:57.94        
                  27.40       56.85 (29.45)     1:27.67 (30.82)     1:57.94 (30.27)
 
Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:37.28        2014 Drew Modrov, Hauppage                      
  2017 Champ:   1:37.62   3/31/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet              
                1:39.79  WJR 2018 Winter Juniors
                1:42.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muratori, Jack            17 Panther Aquatic-CT   1:50.00    1:47.19        
                  24.25       51.40 (27.15)     1:19.37 (27.97)     1:47.19 (27.82)
  2 Moran, John               17 Panther Aquatic-CT   1:50.00    1:52.03        
                  25.68       53.82 (28.14)     1:22.61 (28.79)     1:52.03 (29.42)
  3 Yost, Anthony             18 Mexico Tiger Sha-NI  1:51.00    1:53.43        
                  26.14       54.99 (28.85)     1:24.39 (29.40)     1:53.43 (29.04)
  4 Barbera-Hwang, Brant      16 Glastonbury Swim-CT       NT    1:54.41        
                  25.50       54.33 (28.83)     1:24.93 (30.60)     1:54.41 (29.48)
 
Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:37.28        2014 Drew Modrov, Hauppage                      
  2017 Champ:   1:37.62   3/31/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet              
                1:39.79  WJR 2018 Winter Juniors
                1:42.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBoyle, Reid             16 Unattached-NJ        1:51.33    1:47.49        
                  24.67       52.08 (27.41)     1:19.85 (27.77)     1:47.49 (27.64)
  2 Hewson, Bennett           15 Central Jersey A-NJ  1:47.00    1:47.93        
                  24.81       52.05 (27.24)     1:20.05 (28.00)     1:47.93 (27.88)
  3 Matthews, Charles         17 Mercury Swimming-NI  1:54.95    1:49.11        
                  24.97       52.37 (27.40)     1:20.96 (28.59)     1:49.11 (28.15)
  4 Boyd, Isaac               16 PVA-NE               1:55.70    1:49.78        
                  25.36       53.18 (27.82)     1:21.25 (28.07)     1:49.78 (28.53)
  5 Zellner, Joseph           15 Wallingford Fami-CT       NT    1:51.67        
                  25.02       53.12 (28.10)     1:22.26 (29.14)     1:51.67 (29.41)
  6 Crimi, Patrick            16 Nys Aquatics, In-MR  1:52.00    1:52.27        
                  25.39       53.46 (28.07)     1:22.92 (29.46)     1:52.27 (29.35)
  7 Freund, Matthew           14 Sea Dragons Swim-NJ  1:50.84    1:52.37        
                  25.49       53.66 (28.17)     1:23.12 (29.46)     1:52.37 (29.25)
  8 Francis, Luc              14 Scarlet Aquatics-NJ  1:53.00    1:52.45        
                  25.93       54.60 (28.67)     1:23.80 (29.20)     1:52.45 (28.65)
  9 White, Matthew            18 Monmouth Barracu-NJ  1:52.87    1:55.17        
                  25.77       54.83 (29.06)     1:24.97 (30.14)     1:55.17 (30.20)
 
Men 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 4:27.30        2017 Andrew Babyak, Badger Swim Club            
  2017 Champ:   4:27.30    4/1/2017 Andrew Babyak, Badger Swim Club            
                4:31.49  WJR 2018 Winter Juniors
                4:37.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curry, Owen               16 Morris County SC-NJ  4:50.00    4:53.79        
                  26.65       55.57 (28.92)     1:25.07 (29.50)     1:54.49 (29.42)
        2:24.13 (29.64)     2:54.00 (29.87)     3:23.96 (29.96)     3:54.07 (30.11)
        4:24.30 (30.23)     4:53.79 (29.49)                                        
  2 Hernandez, Rene           16 Asphalt Green Un-MR  4:48.11    4:55.85        
                  26.69       55.66 (28.97)     1:24.95 (29.29)     1:54.95 (30.00)
        2:25.18 (30.23)     2:55.08 (29.90)     3:25.63 (30.55)     3:56.27 (30.64)
        4:26.89 (30.62)     4:55.85 (28.96)                                        
  3 White, Matthew            18 Monmouth Barracu-NJ  5:10.75    5:09.68        
                  26.32       56.34 (30.02)     1:26.89 (30.55)     1:58.30 (31.41)
        2:29.62 (31.32)     3:02.00 (32.38)     3:34.37 (32.37)     4:06.64 (32.27)
        4:39.06 (32.42)     5:09.68 (30.62)                                        
 
Men 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 4:27.30        2017 Andrew Babyak, Badger Swim Club            
  2017 Champ:   4:27.30    4/1/2017 Andrew Babyak, Badger Swim Club            
                4:31.49  WJR 2018 Winter Juniors
                4:37.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tong, Justin              15 X-Cel Swimming-NJ    4:49.00    4:48.17        
                  26.10       54.06 (27.96)     1:22.63 (28.57)     1:51.72 (29.09)
        2:21.11 (29.39)     2:50.57 (29.46)     3:20.08 (29.51)     3:49.77 (29.69)
        4:19.56 (29.79)     4:48.17 (28.61)                                        
 
Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 48.12        2014 Dylan Sali, Unattached                       
  2017 Champ:   48.84    4/1/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                50.79  WJR 2018 Winter Juniors
                52.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santana, Jose             17 Long Beach Aquat-MR    55.80      54.35        
                  26.37       54.35 (27.98)                                        
  2 Poland, Jeffrey           18 Central Jersey A-NJ    55.35      55.05        
                  26.65       55.05 (28.40)                                        
  3 McCaffrey, Thomas         17 Patriot Swim Tea-MR    55.33      55.25        
                  26.88       55.25 (28.37)                                        
  4 Laforge, Tyler            16 Northeast Connec-CT    55.25      55.77        
                  27.28       55.77 (28.49)                                        
  5 Martinez, David           15 Morris County SC-NJ       NT      56.38        
                  27.27       56.38 (29.11)                                        
  6 Hewson, Bennett           15 Central Jersey A-NJ    56.00      57.36        
                  28.05       57.36 (29.31)                                        
  7 Swift, Daniel             16 Northern Dutches-MR  1:00.05    1:00.25        
                  29.12     1:00.25 (31.13)                                        
  8 Egloff, Chad              15 East Aurora Swim-NI  1:00.05    1:00.72        
                  28.78     1:00.72 (31.94)                                        
  9 Brod, Parker              14 East Aurora Swim-NI  1:00.32    1:01.62        
                  29.95     1:01.62 (31.67)                                        
 
Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 48.12        2014 Dylan Sali, Unattached                       
  2017 Champ:   48.84    4/1/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                50.79  WJR 2018 Winter Juniors
                52.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ackerman, Ian             16 Newburgh Sharks-MR     59.14      58.83        
                  28.46       58.83 (30.37)                                        
 
Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 48.12        2014 Dylan Sali, Unattached                       
  2017 Champ:   48.84    4/1/2017 Drew Modrov, Hauppauge Athlet                
                50.79  WJR 2018 Winter Juniors
                52.49  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Emmett           16 Monmouth Barracu-NJ    58.13      58.27        
                  28.31       58.27 (29.96)                                        
  2 Diliberto, Samuel         18 Monmouth Barracu-NJ    58.75      59.24        
                  28.17       59.24 (31.07)                                        
  3 Warshaw, Peter            18 Monmouth Barracu-NJ  1:00.01      59.44        
                  28.70       59.44 (30.74)                                        
  4 Ng, Evan                  18 Scarlet Aquatics-NJ    59.00    1:00.92        
                  29.68     1:00.92 (31.24)                                        
  5 Riozzi-Bodine, Ethan      18 Monmouth Barracu-NJ    58.49    1:01.50        
                  30.27     1:01.50 (31.23)                                        
 
Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:45.51        2014 Dylan Sali, Unattached                     
  2017 Champ:   1:47.16    4/2/2017 Andrew Carbone, Patriot Swim Clu           
                1:50.59  WJR 2018 Winter Juniors
                1:53.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santana, Jose             17 Long Beach Aquat-MR       NT    2:01.77        
                  27.17       57.06 (29.89)     1:29.00 (31.94)     2:01.77 (32.77)
  2 Rumipulla, John           16 Eagle Aquatic Cl-NJ  2:04.41    2:05.46        
                  29.00     1:00.31 (31.31)     1:33.11 (32.80)     2:05.46 (32.35)
 
Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:45.51        2014 Dylan Sali, Unattached                     
  2017 Champ:   1:47.16    4/2/2017 Andrew Carbone, Patriot Swim Clu           
                1:50.59  WJR 2018 Winter Juniors
                1:53.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Ethan           17 Unattached-NE        1:53.92    1:54.87        
                  26.09       55.36 (29.27)     1:25.16 (29.80)     1:54.87 (29.71)
 
Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:45.51        2014 Dylan Sali, Unattached                     
  2017 Champ:   1:47.16    4/2/2017 Andrew Carbone, Patriot Swim Clu           
                1:50.59  WJR 2018 Winter Juniors
                1:53.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dougherty, Seth           16 Albany Starfish-AD   1:59.00    2:01.91        
                  28.67       58.85 (30.18)     1:30.05 (31.20)     2:01.91 (31.86)
 -- Taaffe, James             16 West/Nantucket S-NE       NT         DQ        
      Delay initiating turn
                  28.01       59.50 (31.49)     1:32.22 (32.72)          DQ (32.52)
 
Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 54.51        2015 Gunther Cassell, Hunt                        
  2017 Champ:   55.09   3/31/2017 Oliver Rus, Piranha Swimming                 
                57.39  WJR 2018 Winter Juniors
                58.89  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tierney, Kevin            17 Glastonbury Swim-CT  1:04.28    1:01.57        
                  28.99     1:01.57 (32.58)                                        
  2 Francis, Luc              14 Scarlet Aquatics-NJ  1:01.57    1:02.10        
                  29.40     1:02.10 (32.70)                                        
  3 Ocker, John               17 Mexico Tiger Sha-NI  1:01.83    1:02.31        
                  28.95     1:02.31 (33.36)                                        
  4 Immordino, Matthew        15 Stingrays-NJ         1:07.04    1:03.96        
                  30.15     1:03.96 (33.81)                                        
  5 Johnson, Chaz             18 New York City Aq-MR  1:00.55    1:05.24        
                  29.98     1:05.24 (35.26)                                        
  6 Gottlieb, Cameron         17 West/Nantucket S-NE       NT    1:07.30        
                  31.54     1:07.30 (35.76)                                        
 
Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 54.51        2015 Gunther Cassell, Hunt                        
  2017 Champ:   55.09   3/31/2017 Oliver Rus, Piranha Swimming                 
                57.39  WJR 2018 Winter Juniors
                58.89  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, Matthew             17 Morris County SC-NJ  1:00.93    1:01.79        
                  29.04     1:01.79 (32.75)                                        
  2 Keane, Matt               17 Patriot Swim Tea-MR  1:00.79    1:01.82        
                  29.05     1:01.82 (32.77)                                        
  3 Argeros, Alexander        16 North Shore Swim-NE  1:01.00    1:01.97        
                  29.33     1:01.97 (32.64)                                        
  4 Schwarz, Christian        16 Monmouth Barracu-NJ  1:02.58    1:03.54        
                  29.86     1:03.54 (33.68)                                        
  5 Sherman, Corey            16 Team Suffolk-MR           NT    1:03.93        
                  29.76     1:03.93 (34.17)                                        
  6 Tack, Lucas               15 Team Suffolk-MR           NT    1:04.05        
                  30.36     1:04.05 (33.69)                                        
  7 Crocker, Mark             16 Town of Tonawand-NI  1:02.60    1:04.85        
                  30.65     1:04.85 (34.20)                                        
  8 Luo, Felix                16 Team Suffolk-MR      1:03.39    1:04.96        
                  30.42     1:04.96 (34.54)                                        
  9 Baker, Troy               17 Victor Swim Club-NI       NT    1:05.49        
                  30.79     1:05.49 (34.70)                                        
 10 Motisi, Nathan            18 Northeast Connec-CT  1:08.50    1:06.72        
                  31.06     1:06.72 (35.66)                                        
 11 Stoski, Michael           16 Team Suffolk-MR           NT    1:07.05        
                  30.25     1:07.05 (36.80)                                        
 -- Stewart, Daniel           17 Bergen Barracuda-NJ  1:03.80         DQ        
      Butterfly kick
                  30.06          DQ (33.86)                                        
 
Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 54.51        2015 Gunther Cassell, Hunt                        
  2017 Champ:   55.09   3/31/2017 Oliver Rus, Piranha Swimming                 
                57.39  WJR 2018 Winter Juniors
                58.89  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vasconcellos, Ricardo     17 Morris County SC-NJ  1:00.83    1:01.46        
                  28.62     1:01.46 (32.84)                                        
  2 Johnson, Chaz             18 New York City Aq-MR  1:00.55    1:02.15        
                  28.86     1:02.15 (33.29)                                        
  3 Kwan, Matthew             17 Morris County SC-NJ  1:00.93    1:02.49        
                  29.30     1:02.49 (33.19)                                        
  4 Cruz, Jason               16 Red Fox Aquatic-MR   1:01.64    1:02.65        
                  29.13     1:02.65 (33.52)                                        
  5 Ocker, John               17 Mexico Tiger Sha-NI  1:01.83    1:03.03        
                  29.17     1:03.03 (33.86)                                        
  6 Flores, Julian            16 Mandell Jewish C-CT  1:04.49    1:03.11        
                  29.68     1:03.11 (33.43)                                        
  7 Roberts, Joshua           17 North Shore Swim-NE  1:03.00    1:04.43        
                  29.84     1:04.43 (34.59)                                        
  8 Gottlieb, Cameron         17 West/Nantucket S-NE  1:07.30    1:07.79        
                  32.02     1:07.79 (35.77)                                        
  9 Taaffe, James             16 West/Nantucket S-NE  1:08.00    1:07.86        
                  32.13     1:07.86 (35.73)                                        
 10 Crossing, Alex            13 Victor Swim Club-NI  1:16.74    1:13.01        
                  34.58     1:13.01 (38.43)                                        
 
Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:00.95        2014 Dylan Sali, Unattached                     
  2017 Champ:   1:58.10    4/1/2017 Calvin Yang, Crimson Aquatics              
                2:05.69  WJR 2018 Winter Juniors
                2:08.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makarov, Aleksey          16 Newburgh Sharks-MR   2:10.89    2:11.09        
                  29.03     1:01.71 (32.68)     1:36.28 (34.57)     2:11.09 (34.81)
  2 Immordino, Matthew        15 Stingrays-NJ         2:27.90    2:23.74        
                  32.45     1:08.00 (35.55)     1:45.74 (37.74)     2:23.74 (38.00)
  3 Crossing, Alex            13 Victor Swim Club-NI  2:49.58    2:36.47        
                  36.84     1:15.74 (38.90)     1:55.71 (39.97)     2:36.47 (40.76)
 
Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:00.95        2014 Dylan Sali, Unattached                     
  2017 Champ:   1:58.10    4/1/2017 Calvin Yang, Crimson Aquatics              
                2:05.69  WJR 2018 Winter Juniors
                2:08.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomeyko, Konstantin       20 Matchpoint Nyc-MR    2:16.00    2:18.88        
                  31.85     1:07.39 (35.54)     1:43.07 (35.68)     2:18.88 (35.81)
 
Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 2:00.95        2014 Dylan Sali, Unattached                     
  2017 Champ:   1:58.10    4/1/2017 Calvin Yang, Crimson Aquatics              
                2:05.69  WJR 2018 Winter Juniors
                2:08.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maniace, John             16 Monmouth Barracu-NJ  2:19.04    2:15.39        
                  29.49     1:03.72 (34.23)     1:39.62 (35.90)     2:15.39 (35.77)
  2 O'Sullivan, Oisin         15 Sachem Swim Club-MR  2:20.69    2:17.86        
                  30.96     1:05.76 (34.80)     1:41.76 (36.00)     2:17.86 (36.10)
  3 Baker, Troy               17 Victor Swim Club-NI  2:17.99    2:21.17        
                  31.39     1:06.52 (35.13)     1:43.41 (36.89)     2:21.17 (37.76)
  4 Zellner, Joseph           15 Wallingford Fami-CT  2:22.00    2:21.43        
                  30.71     1:05.82 (35.11)     1:43.14 (37.32)     2:21.43 (38.29)
 
Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 47.94        2017 Matthew Yish, Solo Aquatics                  
  2017 Champ:   47.94   3/31/2017 Matthew Yish, SOLO Aquatics-NE               
                49.89  WJR 2018 Winter Juniors
                51.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Oliver             18 Webster BlueFins-NI    51.80      52.38        
                  24.36       52.38 (28.02)                                        
  2 Mahoney, Neal             18 North Shore Swim-NE       NT      53.23        
                  24.76       53.23 (28.47)                                        
  3 Schwab, Owen              16 North Shore Swim-NE    55.80      53.89        
                  25.12       53.89 (28.77)                                        
  4 Kawut, Adam               18 Central Jersey A-NJ    53.50      54.03        
                  25.35       54.03 (28.68)                                        
  5 Jiang, Shepard            14 X-Cel Swimming-NJ      53.91      54.18        
                  24.93       54.18 (29.25)                                        
  6 Munstermann, William      18 SoCo Aquatic Clu-CT    54.54      54.21        
                  24.75       54.21 (29.46)                                        
  7 McDonald, Luke            17 The Atlantic Clu-NJ    53.70      54.66        
                  25.30       54.66 (29.36)                                        
  8 Moran, Conor              17 Una Crim-NE            55.50      54.93        
                  25.64       54.93 (29.29)                                        
  9 Kreiley, Aidan            15 Mercury Swimming-NI    57.14      55.27        
                  25.83       55.27 (29.44)                                        
 10 Maniace, John             16 Monmouth Barracu-NJ    57.03      56.18        
                  25.86       56.18 (30.32)                                        
 11 Revis, Malone             15 Mandell Jewish C-CT       NT      56.21        
                  26.24       56.21 (29.97)                                        
 12 Mohren, Aidan             16 Morris County SC-NJ       NT      56.80        
                  26.47       56.80 (30.33)                                        
 13 Bertolatus, Brett         18 The Atlantic Clu-NJ    54.49      57.41        
                  26.83       57.41 (30.58)                                        
 14 Fuller, Evan              15 Glastonbury Swim-CT    57.00      57.83        
                  26.07       57.83 (31.76)                                        
 
Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 47.94        2017 Matthew Yish, Solo Aquatics                  
  2017 Champ:   47.94   3/31/2017 Matthew Yish, SOLO Aquatics-NE               
                49.89  WJR 2018 Winter Juniors
                51.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lockwood, Mitchell        17 North Shore Swim-NE    53.00      52.63        
                  24.27       52.63 (28.36)                                        
  2 Law, Ethan                15 Matchpoint Nyc-MR      53.00      53.35        
                  24.89       53.35 (28.46)                                        
  3 Cartwright, Brendan       18 Delmar Dolfins-AD      52.80      54.11        
                  24.73       54.11 (29.38)                                        
  4 Giordano, Sean            14 Morris County SC-NJ       NT      54.32        
                  25.65       54.32 (28.67)                                        
  5 McDonald, Luke            17 The Atlantic Clu-NJ    53.70      54.38        
                  24.92       54.38 (29.46)                                        
  6 Witte, Griffin            16 Webster BlueFins-NI    56.00      55.70        
                  25.13       55.70 (30.57)                                        
  7 Wong, Matteo              15 Glastonbury Swim-CT       NT      56.41        
                  26.32       56.41 (30.09)                                        
  8 Baldwin, Brian            14 New York City Aq-MR    54.49      56.53        
                  25.57       56.53 (30.96)                                        
  9 Knack, Thomas             17 Amsterdam Sea Ra-AD    56.92      59.04        
                  26.70       59.04 (32.34)                                        
 10 Long, Dylan               16 Mexico Tiger Sha-NI    56.71    1:00.34        
                  27.91     1:00.34 (32.43)                                        
 11 Moloney, John             18 Albany Starfish-AD   1:00.00    1:00.90        
                  28.24     1:00.90 (32.66)                                        
 
Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 47.94        2017 Matthew Yish, Solo Aquatics                  
  2017 Champ:   47.94   3/31/2017 Matthew Yish, SOLO Aquatics-NE               
                49.89  WJR 2018 Winter Juniors
                51.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McBride, Jake             17 Stingrays-NJ           51.60      50.74 FUT    
                  23.59       50.74 (27.15)                                        
  2 Bachert, Ethan            19 Una Baac-NI            52.40      52.44        
                  24.27       52.44 (28.17)                                        
  3 Giordano, Sean            14 Morris County SC-NJ    54.34      54.09        
                  25.15       54.09 (28.94)                                        
  4 Paul, Roshan              16 X-Cel Swimming-NJ         NT      54.68        
                  25.89       54.68 (28.79)                                        
  5 Michenfelder, Matthew     16 Stingrays-NJ         1:00.55      59.31        
                  27.49       59.31 (31.82)                                        
  6 Dougherty, Seth           16 Albany Starfish-AD   1:00.60    1:00.43        
                  27.91     1:00.43 (32.52)                                        
 
Men 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:47.83        2014 Matthew Grauslys, Exec. Swim               
  2017 Champ:   1:48.26    4/1/2017 Matthew Yish, SOLO Aquatics-NE             
                1:52.09  WJR 2018 Winter Juniors
                1:53.69  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwarz, Christian        16 Monmouth Barracu-NJ  2:12.02    1:59.56        
                  25.33       56.39 (31.06)     1:27.69 (31.30)     1:59.56 (31.87)
  2 Beebe, Grant              15 West/Nantucket S-NE       NT    2:08.44        
                  26.61       58.16 (31.55)     1:31.92 (33.76)     2:08.44 (36.52)
 -- Karinsky, Sandon          15 Queens Aquatic C-MR  2:02.26         DQ        
      One hand touch
                  26.00       56.53 (30.53)     1:29.42 (32.89)          DQ (33.55)
 
Men 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:47.83        2014 Matthew Grauslys, Exec. Swim               
  2017 Champ:   1:48.26    4/1/2017 Matthew Yish, SOLO Aquatics-NE             
                1:52.09  WJR 2018 Winter Juniors
                1:53.69  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Askew, Trevor             19 Una Sche-AD          1:57.00    1:59.15        
                  26.47       56.58 (30.11)     1:27.48 (30.90)     1:59.15 (31.67)
  2 Revis, Malone             15 Mandell Jewish C-CT  2:00.00    2:01.41        
                  26.95       57.49 (30.54)     1:28.90 (31.41)     2:01.41 (32.51)
 
Men 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:48.99   12/1/2017 Min Zhi Chua, Cornell                      
  2017 Champ:   1:51.15    4/2/2017 Calvin Yang, Crimson Aquatics              
                1:51.49  WJR 2018 Winter Juniors
                1:55.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Daniel           17 Bergen Barracuda-NJ  2:00.04    1:59.68        
                  25.90       55.98 (30.08)     1:30.99 (35.01)     1:59.68 (28.69)
  2 Lomeyko, Konstantin       20 Matchpoint Nyc-MR    2:03.00    2:05.22        
                  26.40       59.59 (33.19)     1:35.62 (36.03)     2:05.22 (29.60)
  3 Ackerman, Ian             16 Newburgh Sharks-MR   2:08.77    2:06.67        
                  27.00       58.98 (31.98)     1:37.87 (38.89)     2:06.67 (28.80)
 
Men 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:48.99   12/1/2017 Min Zhi Chua, Cornell                      
  2017 Champ:   1:51.15    4/2/2017 Calvin Yang, Crimson Aquatics              
                1:51.49  WJR 2018 Winter Juniors
                1:55.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahnbley, Tobias          15 Una Xcel-NJ          2:01.00    1:58.74        
                  25.40       54.78 (29.38)     1:31.14 (36.36)     1:58.74 (27.60)
  2 Baione, Michael           17 Red Fox Aquatic-MR        NT    2:01.53        
                  26.07       58.65 (32.58)     1:32.88 (34.23)     2:01.53 (28.65)
  3 Liang-Gilman, Edwin       15 X-Cel Swimming-NJ    2:01.49    2:01.87        
                  27.28       57.30 (30.02)     1:33.46 (36.16)     2:01.87 (28.41)
 
Men 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:48.99   12/1/2017 Min Zhi Chua, Cornell                      
  2017 Champ:   1:51.15    4/2/2017 Calvin Yang, Crimson Aquatics              
                1:51.49  WJR 2018 Winter Juniors
                1:55.09  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanna, Varun             17 Asphalt Green Un-MR       NT    2:00.41        
                  25.36       54.81 (29.45)     1:31.31 (36.50)     2:00.41 (29.10)
  2 Motisi, Micheal           16 Northeast Connec-CT  2:10.10    2:03.19        
                  27.16     1:00.06 (32.90)     1:34.67 (34.61)     2:03.19 (28.52)
  3 Porretta, Gerald          15 Irondequoit Swim-NI       NT    2:06.76        
                  27.76       59.97 (32.21)     1:37.63 (37.66)     2:06.76 (29.13)
  4 Laforge, Tyler            16 Northeast Connec-CT  2:06.20    2:07.80        
                  28.03       59.16 (31.13)     1:38.75 (39.59)     2:07.80 (29.05)
  5 Argeros, Alexander        16 North Shore Swim-NE  2:03.60    2:08.09        
                  28.21     1:02.25 (34.04)     1:38.57 (36.32)     2:08.09 (29.52)
 -- Moran, John               17 Panther Aquatic-CT        NT         DQ        
      Arms not in same horizontal plane - breast
                  26.46       58.94 (32.48)     1:37.27 (38.33)          DQ (29.47)
 
Men 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 4:00.30   2/24/2018 Dio Tzortzis, BARD -MR                     
  2017 Champ:   3:52.50   3/31/2017 Connor Doyle, Eastern Express              
                4:00.19  WJR 2018 Winter Juniors
                4:07.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, James              17 Condors Swim Clu-MR  4:03.15    4:04.58 FUT    
                  25.45       54.33 (28.88)     1:26.56 (32.23)     1:57.47 (30.91)
        2:33.45 (35.98)     3:09.05 (35.60)     3:37.63 (28.58)     4:04.58 (26.95)
 
Men 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 4:00.30   2/24/2018 Dio Tzortzis, BARD -MR                     
  2017 Champ:   3:52.50   3/31/2017 Connor Doyle, Eastern Express              
                4:00.19  WJR 2018 Winter Juniors
                4:07.59  FUT 2018 Futures
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ludlow, Benjamin          17 Mercury Swimming-NI  4:08.02    4:10.81        
                  25.27       54.10 (28.83)     1:25.60 (31.50)     1:56.91 (31.31)
        2:34.44 (37.53)     3:11.58 (37.14)     3:41.83 (30.25)     4:10.81 (28.98)
  2 Curry, Owen               16 Morris County SC-NJ  4:15.00    4:20.26        
                  27.64       59.15 (31.51)     1:31.70 (32.55)     2:04.14 (32.44)
        2:42.22 (38.08)     3:19.48 (37.26)     3:50.82 (31.34)     4:20.26 (29.44)
 
Men 200 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:21.98        2014 , Steve                                    
                         Wolinski, Lefeber, Hanak, Hessler                 
  2017 Champ:   1:24.16    4/2/2017 Chelsea Piers Aquatic Club, Chels          
                         M Hodgson, C Pierce, A Lewis, P Clisham           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen Barracudas Swim Team-NJ  'A'                    NT    1:32.09        
     1) Young, Justin 16                2) Stewart, Daniel 17             
     3) Itman, Samuel 16                4) Hoody, Conrad 16               
                  23.59       46.53 (22.94)     1:09.58 (23.05)     1:32.09 (22.51)
 
Men 400 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 3:01.49        2014 , Steve                                    
                         Wolinski, Noga, Lefeber, Hanak                    
  2017 Champ:   3:05.16    4/1/2017 Adirondack Bluefins Swim Club, BFIN        
                         E McNair, T Maggs, R Board, L Picozzi             
                3:07.29  WJR 2018 Winter Juniors
                3:12.89  FUT 2018 Futures
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cougar Aquatic Team-CT  'A'                            NT    3:24.26        
     1) Houlton, Elijah 16              2) Morman, Michael 18             
     3) Houlton, Zachary 16             4) Mitchill, Andrew 14            
                  24.56       50.56 (50.56)     1:14.86 (24.30)     1:41.76 (51.20)
        2:06.73 (24.97)     2:34.85 (53.09)     2:58.53 (23.68)     3:24.26 (49.41)
 
Men 200 Yard Medley Relay Time Trial
===============================================================================
        Pool: ! 1:29.10   12/1/2017 , Corne                                    
                         Curtis, Evdokimov, Mullin, Mahoney                
  2017 Champ:   1:32.14    4/1/2017 Hauppauge Athletic Association, Haupp      
                         D Chan, J Casey, Z Papsco, D Modrov               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 East Aurora Swim Team-NI  'A'                     1:42.77    1:45.67        
                  28.67       58.98 (30.31)     1:24.01 (25.03)     1:45.67 (21.66)