Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/18/2015 03:59 PM
     2015 LC Speedo Super Sectionals - Ithaca NY - 7/16/2015 to 7/17/2015      
                                    Results                                    
 
Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 25.58   3/26/2012 Ann Fittin, TERP-PV                          
                26.19  SR USAS National Champs
                26.19  OLYT Olympic Trials
                26.69  JR USA Junior Nationals
                27.49  FUT USA Swimming Futures
                28.29  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zurmuhl, Hannah     16 Central Bucks Sw-MA    27.14      26.24 JR      20  
  2 Smith, Mary Kathry  17 Pack Swim Team o-NI    27.37      26.58 JR      17  
  3 Scott, Morgan       15 Central Bucks Sw-MA    26.88      26.92 FUT     16  
  4 Du, Jacquelyn       18 Allegheny North-AM     27.57      27.35 FUT     15  
  5 Crouse, Eva         15 Una Nca-CT             28.08      27.67 SECT    13.5
  5 Preiss, Marina      19 Unattached-MR          27.69      27.67 SECT    13.5
  7 McGrath, Lauren     16 Allegheny North-AM     27.80      27.91 SECT    12  
  8 Wright, Katie       16 Allegheny North-AM     28.34      27.94 SECT    11  
  9 Blaser, Hannah      17 Central Bucks Sw-MA    27.80      28.45          9  
B - Final
 10 Weiss, Brittany     17 Central Bucks Sw-MA    28.72      27.86 SECT     7  
 11 Buerger, Victoria   13 Allegheny North-AM     28.34      28.26 SECT     6  
 12 Browning, Cecile    18 Swim Ithaca-NI         29.12      28.54          5  
 13 Melofchik, Gloria   19 University @ Buf-NI    28.74      28.71          4  
 14 Corby, Emma         16 Pack Swim Team o-NI    29.51      29.29          3  
 15 Mihm, Kristine      15 Allegheny North-AM     29.47      29.51          2  
 16 Posnick, Kristina   18 Webster BlueFins-NI    29.26      29.65          1  
 17 Kuhn, Erin          17 Allegheny North-AM     28.79      34.68        
 18 Juneau, Ann         14 Allegheny North-AM     29.45      37.40        
 
Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 25.58   3/26/2012 Ann Fittin, TERP-PV                          
                26.19  SR USAS National Champs
                26.19  OLYT Olympic Trials
                26.69  JR USA Junior Nationals
                27.49  FUT USA Swimming Futures
                28.29  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Morgan             15 Central Bucks Sw-MA    26.53      26.88 qFUT   
  2 Zurmuhl, Hannah           16 Central Bucks Sw-MA    26.66      27.14 qFUT   
  3 Smith, Mary Kathryn       17 Pack Swim Team o-NI    25.97      27.37 qFUT   
  4 Du, Jacquelyn             18 Allegheny North-AM     27.01      27.57 qSECT  
  5 Preiss, Marina            19 Unattached-MR          27.61      27.69 qSECT  
  6 Blaser, Hannah            17 Central Bucks Sw-MA    27.27      27.80 qSECT  
  6 McGrath, Lauren           16 Allegheny North-AM     23.87Y     27.80 qSECT  
  8 Crouse, Eva               15 Una Nca-CT             28.05      28.08 qSECT  
  9 Wright, Katie             16 Allegheny North-AM     23.73Y     28.34 q      
-------------------------------------------------------------------------
 10 Buerger, Victoria         13 Allegheny North-AM     28.70     J28.34 q      
 11 Weiss, Brittany           17 Central Bucks Sw-MA    23.88Y     28.72 q      
 12 Melofchik, Gloria         19 University @ Buf-NI    28.22      28.74 q      
 13 Kuhn, Erin                17 Allegheny North-AM     28.79      28.79 q      
 14 Browning, Cecile          18 Swim Ithaca-NI         29.27      29.12 q      
 15 Posnick, Kristina         18 Webster BlueFins-NI    29.43      29.26 q      
 16 Juneau, Ann               14 Allegheny North-AM     29.32      29.45 q      
 17 Mihm, Kristine            15 Allegheny North-AM     29.41      29.47 q      
 18 Corby, Emma               16 Pack Swim Team o-NI    24.51Y     29.51 q      
 
Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 55.93   3/26/2013 Cierra Runge, NBAC-MD                        
                56.49  OLYT Olympic Trials
                56.59  SR USAS National Champs
                57.79  JR USA Junior Nationals
                59.59  FUT USA Swimming Futures
              1:01.19  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Morgan       15 Central Bucks Sw-MA    58.55      58.06 FUT     20  
                  28.49       58.06 (29.57)                                        
  2 Zurmuhl, Hannah     16 Central Bucks Sw-MA    58.38      58.47 FUT     17  
                  28.19       58.47 (30.28)                                        
  3 Smith, Mary Kathry  17 Pack Swim Team o-NI    59.57      59.11 FUT     16  
                  28.75       59.11 (30.36)                                        
  4 Blaser, Hannah      17 Central Bucks Sw-MA    58.76      59.51 FUT     15  
                  28.92       59.51 (30.59)                                        
  5 Weiss, Brittany     17 Central Bucks Sw-MA  1:00.41      59.77 SECT    14  
                  28.87       59.77 (30.90)                                        
  6 McGrath, Lauren     16 Allegheny North-AM   1:00.00      59.86 SECT    13  
                  29.09       59.86 (30.77)                                        
  7 Bollinger, Hannah   18 Una Iswm-NI          1:00.06    1:00.08 SECT    12  
                  29.17     1:00.08 (30.91)                                        
  8 Buerger, Victoria   13 Allegheny North-AM   1:00.76    1:00.18 SECT    11  
                  29.24     1:00.18 (30.94)                                        
  9 Preiss, Marina      19 Unattached-MR        1:00.72    1:00.80 SECT     9  
                  29.08     1:00.80 (31.72)                                        
B - Final
 10 Du, Jacquelyn       18 Allegheny North-AM   1:00.77    1:00.18 SECT     7  
                  29.79     1:00.18 (30.39)                                        
 11 Wright, Katie       16 Allegheny North-AM   1:01.87    1:01.28          6  
                  29.60     1:01.28 (31.68)                                        
 12 Browning, Cecile    18 Swim Ithaca-NI       1:01.02    1:01.83          5  
                  30.24     1:01.83 (31.59)                                        
 13 Mihm, Kristine      15 Allegheny North-AM   1:04.99    1:04.40          4  
                  31.20     1:04.40 (33.20)                                        
 14 Kuhn, Erin          17 Allegheny North-AM   1:12.64    1:16.07          3  
                  35.73     1:16.07 (40.34)                                        
 15 Juneau, Ann         14 Allegheny North-AM   1:10.34    1:17.75          2  
                  37.84     1:17.75 (39.91)                                        
 
Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 55.93   3/26/2013 Cierra Runge, NBAC-MD                        
                56.49  OLYT Olympic Trials
                56.59  SR USAS National Champs
                57.79  JR USA Junior Nationals
                59.59  FUT USA Swimming Futures
              1:01.19  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zurmuhl, Hannah           16 Central Bucks Sw-MA    58.03      58.38 qFUT   
                  27.79       58.38 (30.59)                                        
  2 Scott, Morgan             15 Central Bucks Sw-MA    57.36      58.55 qFUT   
                  28.52       58.55 (30.03)                                        
  3 Blaser, Hannah            17 Central Bucks Sw-MA    58.30      58.76 qFUT   
                  28.70       58.76 (30.06)                                        
  4 Smith, Mary Kathryn       17 Pack Swim Team o-NI    58.28      59.57 qFUT   
                  28.65       59.57 (30.92)                                        
  5 McGrath, Lauren           16 Allegheny North-AM     51.41Y   1:00.00 qSECT  
  6 Bollinger, Hannah         18 Una Iswm-NI          1:00.86    1:00.06 qSECT  
  7 Weiss, Brittany           17 Central Bucks Sw-MA    51.61Y   1:00.41 qSECT  
                  28.98     1:00.41 (31.43)                                        
  8 Powers, Jessica           22 University @ Buf-NI  1:00.59    1:00.51 qSECT  
                  29.61     1:00.51 (30.90)                                        
  9 Preiss, Marina            19 Unattached-MR          59.52    1:00.72 qSECT  
                  28.79     1:00.72 (31.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 10 Buerger, Victoria         13 Allegheny North-AM   1:00.72    1:00.76 qSECT  
 11 Du, Jacquelyn             18 Allegheny North-AM     51.88Y   1:00.77 qSECT  
                  29.51     1:00.77 (31.26)                                        
 12 Browning, Cecile          18 Swim Ithaca-NI       1:01.91    1:01.02 qSECT  
                  29.45     1:01.02 (31.57)                                        
 13 Wright, Katie             16 Allegheny North-AM     52.44Y   1:01.87 q      
                  29.57     1:01.87 (32.30)                                        
 14 Posnick, Kristina         18 Webster BlueFins-NI  1:04.84    1:02.14 q      
                  29.94     1:02.14 (32.20)                                        
 15 Perry, Rachel             19 Un Buck-MA             52.57Y   1:03.82 q      
                  30.36     1:03.82 (33.46)                                        
 16 Mihm, Kristine            15 Allegheny North-AM   1:03.91    1:04.99 q      
                  31.55     1:04.99 (33.44)                                        
 17 Ferris, Adele             18 Swim Ithaca-NI       1:06.15    1:05.15 q      
                  30.98     1:05.15 (34.17)                                        
 18 Juneau, Ann               14 Allegheny North-AM   1:02.99    1:10.34 q      
                  34.09     1:10.34 (36.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kuhn, Erin                17 Allegheny North-AM   1:04.66    1:12.64 q      
                  34.68     1:12.64 (37.96)                                        
 
Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 1:59.23   3/14/2008 Kate Ziegler, FISH-PV                      
                2:02.39  SR USAS National Champs
                2:02.39  OLYT Olympic Trials
                2:04.69  JR USA Junior Nationals
                2:08.19  FUT USA Swimming Futures
                2:11.79  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Scott, Morgan       15 Central Bucks Sw-MA  2:09.40    2:04.75 FUT     20  
                  29.60     1:01.30 (31.70)     1:33.02 (31.72)     2:04.75 (31.73)
  2 Stone, Lindsay      16 Pack Swim Team o-NI  2:07.54    2:06.81 FUT     17  
                  30.02     1:01.92 (31.90)     1:34.54 (32.62)     2:06.81 (32.27)
  3 McGrath, Lauren     16 Allegheny North-AM   2:11.57    2:09.46 SECT    16  
                  29.93     1:02.61 (32.68)     1:35.99 (33.38)     2:09.46 (33.47)
  4 Blaser, Hannah      17 Central Bucks Sw-MA  2:10.14    2:11.27 SECT    15  
                  30.49     1:03.59 (33.10)     1:37.67 (34.08)     2:11.27 (33.60)
  5 Powers, Jessica     22 University @ Buf-NI  2:11.90    2:11.49 SECT    14  
                  30.56     1:03.84 (33.28)     1:38.17 (34.33)     2:11.49 (33.32)
  6 Buerger, Victoria   13 Allegheny North-AM   2:14.02    2:11.86         13  
                  31.72     1:05.28 (33.56)     1:39.61 (34.33)     2:11.86 (32.25)
  7 Corby, Emma         16 Pack Swim Team o-NI  2:13.59    2:11.94         12  
                  31.49     1:05.05 (33.56)     1:39.35 (34.30)     2:11.94 (32.59)
  8 Browning, Cecile    18 Swim Ithaca-NI       2:13.49    2:12.16         11  
                  31.06     1:04.50 (33.44)     1:38.48 (33.98)     2:12.16 (33.68)
  9 Murslack, Allison   20 Una Pra-AM           2:13.72    2:14.68          9  
                  31.27     1:05.13 (33.86)     1:39.78 (34.65)     2:14.68 (34.90)
B - Final
 10 Posnick, Kristina   18 Webster BlueFins-NI  2:14.14    2:13.80          7  
                  31.58     1:05.33 (33.75)     1:39.76 (34.43)     2:13.80 (34.04)
 11 Mihm, Kristine      15 Allegheny North-AM   2:19.09    2:15.61          6  
                  31.63     1:05.86 (34.23)     1:40.96 (35.10)     2:15.61 (34.65)
 12 Caputo, Gianna      17 Allegheny North-AM   2:15.43    2:16.75          5  
                  32.19     1:06.51 (34.32)     1:41.66 (35.15)     2:16.75 (35.09)
 
Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 1:59.23   3/14/2008 Kate Ziegler, FISH-PV                      
                2:02.39  SR USAS National Champs
                2:02.39  OLYT Olympic Trials
                2:04.69  JR USA Junior Nationals
                2:08.19  FUT USA Swimming Futures
                2:11.79  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stone, Lindsay            16 Pack Swim Team o-NI  2:04.57    2:07.54 qFUT   
                  29.85     1:02.00 (32.15)     1:34.92 (32.92)     2:07.54 (32.62)
  2 Scott, Morgan             15 Central Bucks Sw-MA  2:06.10    2:09.40 qSECT  
                  30.78     1:04.15 (33.37)     1:37.45 (33.30)     2:09.40 (31.95)
  3 Blaser, Hannah            17 Central Bucks Sw-MA  2:10.08    2:10.14 qSECT  
                  30.15     1:02.61 (32.46)     1:36.29 (33.68)     2:10.14 (33.85)
  4 McGrath, Lauren           16 Allegheny North-AM   1:49.80Y   2:11.57 qSECT  
                  31.34     1:04.63 (33.29)     1:38.34 (33.71)     2:11.57 (33.23)
  5 Powers, Jessica           22 University @ Buf-NI  2:10.73    2:11.90 q      
                  30.76     1:04.14 (33.38)     1:38.33 (34.19)     2:11.90 (33.57)
  6 Browning, Cecile          18 Swim Ithaca-NI       1:54.88Y   2:13.49 q      
                  30.91     1:04.43 (33.52)     1:39.11 (34.68)     2:13.49 (34.38)
  7 Corby, Emma               16 Pack Swim Team o-NI  1:53.90Y   2:13.59 q      
                  31.50     1:05.16 (33.66)     1:39.67 (34.51)     2:13.59 (33.92)
  8 Murslack, Allison         20 Una Pra-AM           2:12.50    2:13.72 q      
                  30.89     1:04.83 (33.94)     1:39.21 (34.38)     2:13.72 (34.51)
  9 Buerger, Victoria         13 Allegheny North-AM   2:11.58    2:14.02 q      
                  31.90     1:05.97 (34.07)     1:39.87 (33.90)     2:14.02 (34.15)
-------------------------------------------------------------------------
 10 Posnick, Kristina         18 Webster BlueFins-NI  2:15.41    2:14.14 q      
                  31.59     1:05.35 (33.76)     1:39.90 (34.55)     2:14.14 (34.24)
 11 Caputo, Gianna            17 Allegheny North-AM   1:54.22Y   2:15.43 q      
                  31.92     1:06.19 (34.27)     1:40.94 (34.75)     2:15.43 (34.49)
 12 Wright, Katie             16 Allegheny North-AM   2:16.93    2:16.12 q      
                  31.47     1:05.83 (34.36)     1:41.13 (35.30)     2:16.12 (34.99)
 13 Preiss, Marina            19 Unattached-MR        1:53.63Y   2:18.32 q      
                  30.63     1:05.51 (34.88)     1:41.85 (36.34)     2:18.32 (36.47)
 14 Mihm, Kristine            15 Allegheny North-AM   2:19.78    2:19.09 q      
                  32.77     1:07.64 (34.87)     1:43.57 (35.93)     2:19.09 (35.52)
 
Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 4:04.86   3/15/2008 Kate Zeigler, FISH-PV                      
                4:17.99  SR USAS National Champs
                4:17.99  OLYT Olympic Trials
                4:22.19  JR USA Junior Nationals
                4:28.79  FUT USA Swimming Futures
                4:36.99  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stone, Lindsay      16 Pack Swim Team o-NI  4:24.75    4:21.68 JR      20  
                  30.22     1:02.78 (32.56)     1:36.02 (33.24)     2:09.42 (33.40)
        2:42.82 (33.40)     3:16.36 (33.54)     3:49.34 (32.98)     4:21.68 (32.34)
  2 Powers, Jessica     22 University @ Buf-NI  4:30.37    4:23.19 FUT     17  
                  30.15     1:02.49 (32.34)     1:35.92 (33.43)     2:09.22 (33.30)
        2:42.88 (33.66)     3:16.63 (33.75)     3:50.41 (33.78)     4:23.19 (32.78)
  3 Bollinger, Hannah   18 Una Iswm-NI          4:36.34    4:34.72 SECT    16  
                  30.92     1:04.62 (33.70)     1:39.27 (34.65)     2:14.52 (35.25)
        2:49.36 (34.84)     3:24.08 (34.72)     3:59.74 (35.66)     4:34.72 (34.98)
  4 Corby, Emma         16 Pack Swim Team o-NI  4:48.18    4:38.23         15  
                  32.44     1:07.51 (35.07)     1:42.92 (35.41)     2:18.65 (35.73)
        2:54.55 (35.90)     3:30.08 (35.53)     4:04.46 (34.38)     4:38.23 (33.77)
  5 Murslack, Allison   20 Una Pra-AM           4:43.80    4:39.08         14  
                  31.97     1:06.29 (34.32)     1:41.42 (35.13)     2:16.65 (35.23)
        2:52.11 (35.46)     3:27.91 (35.80)     4:04.02 (36.11)     4:39.08 (35.06)
  6 McGrath, Lauren     16 Allegheny North-AM   5:24.33    4:40.35         13  
                  32.20     1:07.66 (35.46)     1:42.50 (34.84)     2:18.48 (35.98)
        2:53.85 (35.37)     3:30.49 (36.64)     4:06.01 (35.52)     4:40.35 (34.34)
  7 Browning, Cecile    18 Swim Ithaca-NI       4:36.41    4:41.09         12  
                  31.79     1:06.53 (34.74)     1:42.09 (35.56)     2:17.68 (35.59)
        2:53.57 (35.89)     3:29.54 (35.97)     4:05.44 (35.90)     4:41.09 (35.65)
  8 Caputo, Gianna      17 Allegheny North-AM   5:16.89    4:46.06         11  
                  32.71     1:07.89 (35.18)     1:43.76 (35.87)     2:19.87 (36.11)
        2:55.59 (35.72)     3:32.35 (36.76)     4:08.79 (36.44)     4:46.06 (37.27)
  9 Mihm, Kristine      15 Allegheny North-AM   4:49.75    4:47.09          9  
                  32.76     1:08.42 (35.66)     1:44.60 (36.18)     2:21.31 (36.71)
        2:57.94 (36.63)     3:34.47 (36.53)     4:11.34 (36.87)     4:47.09 (35.75)
 
Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 4:04.86   3/15/2008 Kate Zeigler, FISH-PV                      
                4:17.99  SR USAS National Champs
                4:17.99  OLYT Olympic Trials
                4:22.19  JR USA Junior Nationals
                4:28.79  FUT USA Swimming Futures
                4:36.99  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stone, Lindsay            16 Pack Swim Team o-NI  4:18.87    4:24.75 qFUT   
                  30.17     1:03.20 (33.03)     1:36.92 (33.72)     2:10.61 (33.69)
        2:44.55 (33.94)     3:18.37 (33.82)     3:51.83 (33.46)     4:24.75 (32.92)
  2 Powers, Jessica           22 University @ Buf-NI  4:32.56    4:30.37 qSECT  
                  31.68     1:05.95 (34.27)     1:40.24 (34.29)     2:14.53 (34.29)
        2:48.64 (34.11)     3:22.82 (34.18)     3:57.20 (34.38)     4:30.37 (33.17)
  3 Bollinger, Hannah         18 Una Iswm-NI          4:34.54    4:36.34 qSECT  
                  30.87     1:04.93 (34.06)     1:39.43 (34.50)     2:13.96 (34.53)
        2:48.47 (34.51)     3:24.53 (36.06)     4:00.94 (36.41)     4:36.34 (35.40)
  4 Browning, Cecile          18 Swim Ithaca-NI       4:45.33    4:36.41 qSECT  
                  31.82     1:06.21 (34.39)     1:41.25 (35.04)     2:16.27 (35.02)
        2:51.25 (34.98)     3:26.37 (35.12)     4:01.70 (35.33)     4:36.41 (34.71)
  5 Murslack, Allison         20 Una Pra-AM           4:34.84    4:43.80 q      
                  32.68     1:07.93 (35.25)     1:43.69 (35.76)     2:19.24 (35.55)
        2:55.18 (35.94)     3:31.30 (36.12)     4:07.84 (36.54)     4:43.80 (35.96)
  6 Blaser, Hannah            17 Central Bucks Sw-MA  4:41.83    4:44.62 q      
                  31.41     1:05.51 (34.10)     1:41.17 (35.66)     2:16.99 (35.82)
        2:53.52 (36.53)     3:30.61 (37.09)     4:08.08 (37.47)     4:44.62 (36.54)
  7 Corby, Emma               16 Pack Swim Team o-NI  5:00.77Y   4:48.18 q      
                  33.01     1:08.75 (35.74)     1:44.96 (36.21)     2:21.43 (36.47)
        2:57.85 (36.42)     3:34.80 (36.95)     4:11.79 (36.99)     4:48.18 (36.39)
  8 Mihm, Kristine            15 Allegheny North-AM   4:48.59    4:49.75 q      
                  32.84     1:08.77 (35.93)     1:45.37 (36.60)     2:22.34 (36.97)
        2:59.36 (37.02)     3:36.62 (37.26)     4:13.64 (37.02)     4:49.75 (36.11)
  9 Wright, Katie             16 Allegheny North-AM   4:59.27    4:51.65 q      
                  33.02     1:10.18 (37.16)     1:48.24 (38.06)     2:25.70 (37.46)
        3:03.13 (37.43)     3:40.60 (37.47)     4:17.20 (36.60)     4:51.65 (34.45)
-------------------------------------------------------------------------
 10 Caputo, Gianna            17 Allegheny North-AM   5:00.18Y   5:16.89 q      
                  34.70     1:13.40 (38.70)     1:53.17 (39.77)     2:33.71 (40.54)
        3:14.50 (40.79)     3:55.61 (41.11)     4:36.20 (40.59)     5:16.89 (40.69)
 11 McGrath, Lauren           16 Allegheny North-AM   4:46.02    5:24.33 q      
                  36.17     1:15.59 (39.42)     1:56.54 (40.95)     2:37.94 (41.40)
        3:19.62 (41.68)     4:01.26 (41.64)     4:43.31 (42.05)     5:24.33 (41.02)
 
Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 8:28.04   3/16/2008 Kate Ziegler, FISH-PV                      
                8:49.99  SR USAS National Champs
                8:49.99  OLYT Olympic Trials
                9:00.29  JR USA Junior Nationals
                9:13.79  FUT USA Swimming Futures
                9:30.69  SECT Sectionals
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powers, Jessica     22 University @ Buf-NI  8:52.07    9:10.54 FUT     20  
                  31.90     1:06.74 (34.84)     1:42.16 (35.42)     2:17.28 (35.12)
        2:52.25 (34.97)     3:27.00 (34.75)     4:01.45 (34.45)     4:36.31 (34.86)
        5:10.83 (34.52)     5:45.24 (34.41)     6:19.52 (34.28)     6:54.12 (34.60)
        7:28.43 (34.31)     8:03.03 (34.60)                                        
            8:37.31 ( )     9:10.54 (33.23)                                        
  2 Corby, Emma         16 Pack Swim Team o-NI  9:21.13    9:34.68         17  
                  32.90     1:08.49 (35.59)     1:44.64 (36.15)     2:20.74 (36.10)
        2:56.81 (36.07)     3:33.01 (36.20)     4:09.01 (36.00)     4:45.51 (36.50)
        5:21.84 (36.33)     5:58.28 (36.44)     6:34.38 (36.10)     7:10.68 (36.30)
        7:46.78 (36.10)     8:23.28 (36.50)                                        
            8:59.12 ( )     9:34.68 (35.56)                                        
  3 Murslack, Allison   20 Una Pra-AM           9:30.62    9:43.48         16  
                  32.83     1:08.56 (35.73)     1:44.79 (36.23)     2:21.23 (36.44)
        2:57.77 (36.54)     3:34.50 (36.73)     4:10.85 (36.35)     4:47.81 (36.96)
        5:24.45 (36.64)     6:01.40 (36.95)     6:38.38 (36.98)     7:15.51 (37.13)
        7:52.46 (36.95)     8:29.79 (37.33)                                        
            9:06.85 ( )     9:43.48 (36.63)                                        
 
Women 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
EZ LC Record: * 16:13.54   3/13/2008 Kate Ziegler, FISH-PV                     
                16:21.89  SR USAS National Champs
                17:14.29  JR USA Junior Nationals
                17:40.19  FUT USA Swimming Futures
                18:12.59  SECT Sectionals
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stone, Lindsay      16 Pack Swim Team o-NI 16:45.32   17:18.56 FUT     20  
                  30.61     1:03.51 (32.90)     1:37.43 (33.92)     2:11.88 (34.45)
        2:46.09 (34.21)     3:20.55 (34.46)     3:55.06 (34.51)     4:29.24 (34.18)
        5:04.23 (34.99)     5:38.72 (34.49)     6:13.66 (34.94)     6:48.53 (34.87)
        7:23.32 (34.79)     7:58.10 (34.78)     8:32.76 (34.66)     9:07.39 (34.63)
        9:42.16 (34.77)    10:17.00 (34.84)    10:51.91 (34.91)    11:26.87 (34.96)
       12:02.04 (35.17)    12:37.16 (35.12)    13:12.34 (35.18)    13:47.61 (35.27)
       14:22.72 (35.11)    14:58.17 (35.45)    15:33.43 (35.26)    16:08.95 (35.52)
       16:44.24 (35.29)    17:18.56 (34.32)                                        
 
Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 1:02.20   7/26/2014 Justine Ress, UN-CT                        
                1:03.39  SR USAS National Champs
                1:03.39  OLYT Olympic Trials
                1:04.59  JR USA Junior Nationals
                1:07.29  FUT USA Swimming Futures
                1:08.29  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Du, Jacquelyn       18 Allegheny North-AM   1:05.78    1:04.21 JR      20  
                  31.58     1:04.21 (32.63)                                        
  2 Scott, Morgan       15 Central Bucks Sw-MA  1:06.46    1:05.85 FUT     17  
                  32.51     1:05.85 (33.34)                                        
  3 Buerger, Victoria   13 Allegheny North-AM   1:07.65    1:08.12 SECT    16  
                  33.38     1:08.12 (34.74)                                        
  4 Melofchik, Gloria   19 University @ Buf-NI  1:08.42    1:08.84         15  
                  33.84     1:08.84 (35.00)                                        
  5 Perry, Rachel       19 Un Buck-MA           1:10.84    1:11.76         14  
                  34.55     1:11.76 (37.21)                                        
  6 Preiss, Marina      19 Unattached-MR        1:10.96    1:13.24         13  
                  35.25     1:13.24 (37.99)                                        
 
Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 1:02.20   7/26/2014 Justine Ress, UN-CT                        
                1:03.39  SR USAS National Champs
                1:03.39  OLYT Olympic Trials
                1:04.59  JR USA Junior Nationals
                1:07.29  FUT USA Swimming Futures
                1:08.29  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Du, Jacquelyn             18 Allegheny North-AM   1:04.18    1:05.78 qFUT   
                  32.95     1:05.78 (32.83)                                        
  2 Scott, Morgan             15 Central Bucks Sw-MA  1:05.09    1:06.46 qFUT   
                  32.34     1:06.46 (34.12)                                        
  3 Zurmuhl, Hannah           16 Central Bucks Sw-MA  1:04.32    1:07.13 qFUT   
                  33.12     1:07.13 (34.01)                                        
  4 Buerger, Victoria         13 Allegheny North-AM   1:07.49    1:07.65 qSECT  
                  33.70     1:07.65 (33.95)                                        
  5 Melofchik, Gloria         19 University @ Buf-NI    57.46Y   1:08.42 q      
                  32.70     1:08.42 (35.72)                                        
  6 McGrath, Lauren           16 Allegheny North-AM     59.23Y   1:09.37 q      
                  34.16     1:09.37 (35.21)                                        
  7 Perry, Rachel             19 Un Buck-MA             55.07Y   1:10.84 q      
                  34.42     1:10.84 (36.42)                                        
  8 Preiss, Marina            19 Unattached-MR        1:08.12    1:10.96 q      
                  34.51     1:10.96 (36.45)                                        
  9 Caputo, Gianna            17 Allegheny North-AM     59.07Y   1:11.12 q      
                  35.26     1:11.12 (35.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 10 O'Dare, Annie             14 Central Bucks Sw-MA    58.92Y   1:12.47 q      
                  34.76     1:12.47 (37.71)                                        
 -- Szekely, Allie            17 Central Bucks Sw-MA  1:02.84        DFS        
      Declared false start
 
Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:13.30   3/30/2014 Brooke Zeiger, ABF-NE                      
                2:16.59  SR USAS National Champs
                2:16.59  OLYT Olympic Trials
                2:18.69  JR USA Junior Nationals
                2:24.79  FUT USA Swimming Futures
                2:26.99  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Szekely, Allie      17 Central Bucks Sw-MA  2:19.95    2:16.45 SR      20  
                  31.50     1:05.22 (33.72)     1:40.59 (35.37)     2:16.45 (35.86)
  2 Bennett, Katherine  21 Clark Swim Club-PV   2:19.08    2:21.31 FUT     17  
                  33.01     1:08.77 (35.76)     1:45.35 (36.58)     2:21.31 (35.96)
  3 Du, Jacquelyn       18 Allegheny North-AM   2:26.82    2:21.47 FUT     16  
                  33.31     1:08.92 (35.61)     1:45.47 (36.55)     2:21.47 (36.00)
  4 Bollinger, Hannah   18 Una Iswm-NI          2:27.03    2:24.84 SECT    15  
                  32.97     1:09.49 (36.52)     1:47.08 (37.59)     2:24.84 (37.76)
  5 Melofchik, Gloria   19 University @ Buf-NI  2:30.04    2:28.66         14  
                  34.78     1:12.62 (37.84)     1:51.05 (38.43)     2:28.66 (37.61)
  6 Buerger, Victoria   13 Allegheny North-AM   2:43.96    2:29.48         13  
                  35.68     1:13.06 (37.38)     1:51.53 (38.47)     2:29.48 (37.95)
  7 Caputo, Gianna      17 Allegheny North-AM   2:33.92    2:34.01         12  
                  36.37     1:14.84 (38.47)     1:54.93 (40.09)     2:34.01 (39.08)
 
Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:13.30   3/30/2014 Brooke Zeiger, ABF-NE                      
                2:16.59  SR USAS National Champs
                2:16.59  OLYT Olympic Trials
                2:18.69  JR USA Junior Nationals
                2:24.79  FUT USA Swimming Futures
                2:26.99  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bennett, Katherine        21 Clark Swim Club-PV   2:17.84    2:19.08 qFUT   
                  33.15     1:08.36 (35.21)     1:44.14 (35.78)     2:19.08 (34.94)
  2 Szekely, Allie            17 Central Bucks Sw-MA  2:11.29    2:19.95 qFUT   
                  32.61     1:07.65 (35.04)     1:43.83 (36.18)     2:19.95 (36.12)
  3 Du, Jacquelyn             18 Allegheny North-AM   2:22.31    2:26.82 qSECT  
                  34.58     1:11.83 (37.25)     1:49.54 (37.71)     2:26.82 (37.28)
  4 Bollinger, Hannah         18 Una Iswm-NI          2:24.58    2:27.03 q      
                  35.33     1:12.42 (37.09)     1:49.41 (36.99)     2:27.03 (37.62)
  5 Melofchik, Gloria         19 University @ Buf-NI  2:06.08Y   2:30.04 q      
                  35.23     1:12.82 (37.59)     1:51.99 (39.17)     2:30.04 (38.05)
  6 Caputo, Gianna            17 Allegheny North-AM   2:06.11Y   2:33.92 q      
                  36.58     1:15.26 (38.68)     1:54.50 (39.24)     2:33.92 (39.42)
  7 Buerger, Victoria         13 Allegheny North-AM   2:25.59    2:43.96 q      
                  38.90     1:19.98 (41.08)     2:02.37 (42.39)     2:43.96 (41.59)
 -- O'Dare, Annie             14 Central Bucks Sw-MA  2:31.32        DFS        
      Declared false start
 
Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 1:08.90   7/26/2002 Masami Tanaka, CUBU-PV                     
                1:11.49  OLYT Olympic Trials
                1:11.59  SR USAS National Champs
                1:13.49  JR USA Junior Nationals
                1:16.19  FUT USA Swimming Futures
                1:18.49  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Crouse, Eva         15 Una Nca-CT           1:12.61    1:12.44 JR      20  
                  34.06     1:12.44 (38.38)                                        
  2 Enoch, Geordie      19 Eagle Swim Team-MD   1:15.05    1:13.36 JR      17  
                  34.52     1:13.36 (38.84)                                        
  3 Weiss, Brittany     17 Central Bucks Sw-MA  1:17.77    1:16.00 FUT     16  
                  35.88     1:16.00 (40.12)                                        
  4 Juneau, Ann         14 Allegheny North-AM   1:16.48    1:16.89 SECT    15  
                  36.93     1:16.89 (39.96)                                        
  5 Vargas, Kristen     18 Eagle Swim Team-MD   1:16.61    1:17.02 SECT    14  
                  36.48     1:17.02 (40.54)                                        
  6 Zaravella, Natalie  17 Pack Swim Team o-NI  1:18.69    1:18.15 SECT    13  
                  37.24     1:18.15 (40.91)                                        
  7 O'Dare, Annie       14 Central Bucks Sw-MA  1:18.26    1:18.36 SECT    12  
                  36.81     1:18.36 (41.55)                                        
  8 Kuhn, Erin          17 Allegheny North-AM   1:18.52    1:18.80         11  
                  37.37     1:18.80 (41.43)                                        
  9 Posnick, Kristina   18 Webster BlueFins-NI  1:19.89    1:20.66          9  
                  38.59     1:20.66 (42.07)                                        
B - Final
 10 Wright, Katie       16 Allegheny North-AM   1:27.96    1:22.01          7  
                  39.41     1:22.01 (42.60)                                        
 11 Du, Jacquelyn       18 Allegheny North-AM   1:32.81    1:40.16          6  
                  48.18     1:40.16 (51.98)                                        
 
Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 1:08.90   7/26/2002 Masami Tanaka, CUBU-PV                     
                1:11.49  OLYT Olympic Trials
                1:11.59  SR USAS National Champs
                1:13.49  JR USA Junior Nationals
                1:16.19  FUT USA Swimming Futures
                1:18.49  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crouse, Eva               15 Una Nca-CT           1:11.28    1:12.61 qJR    
                  33.65     1:12.61 (38.96)                                        
  2 Enoch, Geordie            19 Eagle Swim Team-MD   1:13.67    1:15.05 qFUT   
                  35.52     1:15.05 (39.53)                                        
  3 Juneau, Ann               14 Allegheny North-AM   1:16.47    1:16.48 qSECT  
                  37.13     1:16.48 (39.35)                                        
  4 Vargas, Kristen           18 Eagle Swim Team-MD   1:18.30    1:16.61 qSECT  
                  36.27     1:16.61 (40.34)                                        
  5 Weiss, Brittany           17 Central Bucks Sw-MA  1:16.59    1:17.77 qSECT  
                  37.04     1:17.77 (40.73)                                        
  6 O'Dare, Annie             14 Central Bucks Sw-MA  1:17.36    1:18.26 qSECT  
                  36.91     1:18.26 (41.35)                                        
  7 Kuhn, Erin                17 Allegheny North-AM   1:15.13    1:18.52 q      
                  37.13     1:18.52 (41.39)                                        
  8 Zaravella, Natalie        17 Pack Swim Team o-NI  1:17.18    1:18.69 q      
                  37.14     1:18.69 (41.55)                                        
  9 Posnick, Kristina         18 Webster BlueFins-NI  1:06.86Y   1:19.89 q      
                  38.16     1:19.89 (41.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 10 Wright, Katie             16 Allegheny North-AM   1:07.83Y   1:27.96 q      
                  42.32     1:27.96 (45.64)                                        
 11 Du, Jacquelyn             18 Allegheny North-AM   1:26.78    1:32.81 q      
                  45.13     1:32.81 (47.68)                                        
 
Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:27.06   7/27/2002 Masami Tanaka, CUBU-PV                     
                2:34.99  SR USAS National Champs
                2:34.99  OLYT Olympic Trials
                2:38.69  JR USA Junior Nationals
                2:43.79  FUT USA Swimming Futures
                2:48.89  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Enoch, Geordie      19 Eagle Swim Team-MD   2:47.96    2:41.96 FUT     20  
                  37.33     1:17.91 (40.58)     2:00.04 (42.13)     2:41.96 (41.92)
  2 Crouse, Eva         15 Una Nca-CT           2:44.42    2:42.04 FUT     17  
                  36.36     1:17.76 (41.40)     2:00.87 (43.11)     2:42.04 (41.17)
  3 Vargas, Kristen     18 Eagle Swim Team-MD   2:52.50    2:43.18 FUT     16  
                  37.51     1:18.74 (41.23)     2:00.76 (42.02)     2:43.18 (42.42)
  4 Zaravella, Natalie  17 Pack Swim Team o-NI  2:50.08    2:46.49 SECT    15  
                  38.14     1:20.16 (42.02)     2:03.05 (42.89)     2:46.49 (43.44)
  5 Juneau, Ann         14 Allegheny North-AM   3:17.62    2:49.60         14  
                  38.56     1:21.81 (43.25)     2:05.55 (43.74)     2:49.60 (44.05)
  6 Kuhn, Erin          17 Allegheny North-AM   3:16.80    2:54.81         13  
                  39.22     1:22.50 (43.28)     2:08.06 (45.56)     2:54.81 (46.75)
  7 Browning, Cecile    18 Swim Ithaca-NI       3:04.59    2:59.63         12  
                  41.48     1:26.82 (45.34)     2:13.84 (47.02)     2:59.63 (45.79)
 
Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:27.06   7/27/2002 Masami Tanaka, CUBU-PV                     
                2:34.99  SR USAS National Champs
                2:34.99  OLYT Olympic Trials
                2:38.69  JR USA Junior Nationals
                2:43.79  FUT USA Swimming Futures
                2:48.89  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crouse, Eva               15 Una Nca-CT           2:37.33    2:44.42 qSECT  
                  36.12     1:18.12 (42.00)     2:01.10 (42.98)     2:44.42 (43.32)
  2 Enoch, Geordie            19 Eagle Swim Team-MD   2:39.41    2:47.96 qSECT  
                  37.07     1:19.30 (42.23)     2:03.92 (44.62)     2:47.96 (44.04)
  3 Zaravella, Natalie        17 Pack Swim Team o-NI  2:43.49    2:50.08 q      
                  39.95     1:23.46 (43.51)     2:07.08 (43.62)     2:50.08 (43.00)
  4 Vargas, Kristen           18 Eagle Swim Team-MD   2:19.71Y   2:52.50 q      
                  38.76     1:23.34 (44.58)     2:08.12 (44.78)     2:52.50 (44.38)
  5 O'Dare, Annie             14 Central Bucks Sw-MA  2:18.46Y   2:54.17 q      
                  38.91     1:22.77 (43.86)     2:08.68 (45.91)     2:54.17 (45.49)
  6 Browning, Cecile          18 Swim Ithaca-NI       3:17.02    3:04.59 q      
                  42.81     1:29.27 (46.46)     2:16.90 (47.63)     3:04.59 (47.69)
  7 Kuhn, Erin                17 Allegheny North-AM   2:47.99    3:16.80 q      
                  45.26     1:34.98 (49.72)     2:26.23 (51.25)     3:16.80 (50.57)
  8 Juneau, Ann               14 Allegheny North-AM   2:42.98    3:17.62 q      
                  45.41     1:35.08 (49.67)     2:26.89 (51.81)     3:17.62 (50.73)
 
Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
EZ LC Record: * 59.78   3/12/2004 Jenny Thompson, BAD-MR                       
              1:01.19  SR USAS National Champs
              1:01.19  OLYT Olympic Trials
              1:02.59  JR USA Junior Nationals
              1:05.19  FUT USA Swimming Futures
              1:06.29  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Murslack, Kristen   20 Una Pra-AM           1:03.60    1:02.94 FUT     20  
                  29.72     1:02.94 (33.22)                                        
  2 Szekely, Allie      17 Central Bucks Sw-MA  1:05.44    1:03.25 FUT     17  
                  29.39     1:03.25 (33.86)                                        
  3 Crouse, Eva         15 Una Nca-CT           1:05.32    1:03.46 FUT     16  
                  29.74     1:03.46 (33.72)                                        
  4 Zurmuhl, Hannah     16 Central Bucks Sw-MA  1:10.20    1:04.56 FUT     15  
                  30.16     1:04.56 (34.40)                                        
  5 Weiss, Brittany     17 Central Bucks Sw-MA  1:10.12    1:05.08 FUT     14  
                  30.88     1:05.08 (34.20)                                        
  6 Scott, Morgan       15 Central Bucks Sw-MA  1:06.28    1:05.27 SECT    13  
                  30.95     1:05.27 (34.32)                                        
  7 Zaravella, Natalie  17 Pack Swim Team o-NI  1:07.25    1:06.13 SECT    12  
                  31.25     1:06.13 (34.88)                                        
  8 Juneau, Ann         14 Allegheny North-AM   1:10.60    1:08.09         11  
                  33.12     1:08.09 (34.97)                                        
  9 Kuhn, Erin          17 Allegheny North-AM   1:10.56    1:09.88          9  
                  32.51     1:09.88 (37.37)                                        
 
Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
EZ LC Record: * 59.78   3/12/2004 Jenny Thompson, BAD-MR                       
              1:01.19  SR USAS National Champs
              1:01.19  OLYT Olympic Trials
              1:02.59  JR USA Junior Nationals
              1:05.19  FUT USA Swimming Futures
              1:06.29  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murslack, Kristen         20 Una Pra-AM           1:01.95    1:03.60 qFUT   
                  29.38     1:03.60 (34.22)                                        
  2 Crouse, Eva               15 Una Nca-CT           1:02.68    1:05.32 qSECT  
                  30.42     1:05.32 (34.90)                                        
  3 Szekely, Allie            17 Central Bucks Sw-MA  1:01.41    1:05.44 qSECT  
                  31.44     1:05.44 (34.00)                                        
  4 Scott, Morgan             15 Central Bucks Sw-MA  1:04.40    1:06.28 qSECT  
                  31.10     1:06.28 (35.18)                                        
  5 Zaravella, Natalie        17 Pack Swim Team o-NI  1:05.69    1:07.25 q      
                  31.19     1:07.25 (36.06)                                        
  6 Weiss, Brittany           17 Central Bucks Sw-MA    54.45Y   1:10.12 q      
                  32.10     1:10.12 (38.02)                                        
  7 Zurmuhl, Hannah           16 Central Bucks Sw-MA  1:04.82    1:10.20 q      
                  32.58     1:10.20 (37.62)                                        
  8 Kuhn, Erin                17 Allegheny North-AM     57.94Y   1:10.56 q      
                  32.65     1:10.56 (37.91)                                        
  9 Juneau, Ann               14 Allegheny North-AM   1:10.33    1:10.60 q      
                  33.54     1:10.60 (37.06)                                        
 
Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:13.73   3/25/2012 Megan Brown, GMSC-NE                       
                2:14.99  OLYT Olympic Trials
                2:15.29  SR USAS National Champs
                2:17.39  JR USA Junior Nationals
                2:21.89  FUT USA Swimming Futures
                2:27.39  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Szekely, Allie      17 Central Bucks Sw-MA  2:19.86    2:16.21 JR      20  
                  29.88     1:04.41 (34.53)     1:39.63 (35.22)     2:16.21 (36.58)
  2 Corby, Emma         16 Pack Swim Team o-NI  2:28.59    2:22.05 SECT    17  
                  32.21     1:07.76 (35.55)     1:44.91 (37.15)     2:22.05 (37.14)
  3 Murslack, Kristen   20 Una Pra-AM           2:23.31    2:23.82 SECT    16  
                  31.62     1:07.64 (36.02)     1:45.76 (38.12)     2:23.82 (38.06)
  4 Zaravella, Natalie  17 Pack Swim Team o-NI  2:30.32    2:26.85 SECT    15  
                  33.50     1:10.95 (37.45)     1:49.10 (38.15)     2:26.85 (37.75)
  5 Crouse, Eva         15 Una Nca-CT           2:26.76    2:27.06 SECT    14  
                  32.16     1:08.91 (36.75)     1:47.33 (38.42)     2:27.06 (39.73)
  6 Ferris, Adele       18 Swim Ithaca-NI       2:26.95    2:27.57         13  
                  32.82     1:10.59 (37.77)     1:48.84 (38.25)     2:27.57 (38.73)
 
Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:13.73   3/25/2012 Megan Brown, GMSC-NE                       
                2:14.99  OLYT Olympic Trials
                2:15.29  SR USAS National Champs
                2:17.39  JR USA Junior Nationals
                2:21.89  FUT USA Swimming Futures
                2:27.39  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Szekely, Allie            17 Central Bucks Sw-MA  2:02.14Y   2:19.86 qFUT   
                  30.58     1:05.67 (35.09)     1:42.20 (36.53)     2:19.86 (37.66)
  2 Murslack, Kristen         20 Una Pra-AM           2:17.63    2:23.31 qSECT  
                  31.82     1:07.37 (35.55)     1:44.95 (37.58)     2:23.31 (38.36)
  3 Crouse, Eva               15 Una Nca-CT           2:20.11    2:26.76 qSECT  
                  31.69     1:08.21 (36.52)     1:47.08 (38.87)     2:26.76 (39.68)
  4 Ferris, Adele             18 Swim Ithaca-NI       2:06.52Y   2:26.95 qSECT  
                  33.13     1:10.11 (36.98)     1:48.16 (38.05)     2:26.95 (38.79)
  5 Corby, Emma               16 Pack Swim Team o-NI  2:22.77    2:28.59 q      
                  32.81     1:10.11 (37.30)     1:48.66 (38.55)     2:28.59 (39.93)
  6 Zaravella, Natalie        17 Pack Swim Team o-NI  2:07.59Y   2:30.32 q      
                  33.98     1:12.09 (38.11)     1:51.43 (39.34)     2:30.32 (38.89)
  7 Murslack, Allison         20 Una Pra-AM           2:07.03Y   2:34.79 q      
                  33.79     1:12.43 (38.64)     1:52.53 (40.10)     2:34.79 (42.26)
 
Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:16.35   3/26/2012 Meaghan Raab, HAC-MA                       
                2:18.69  SR USAS National Champs
                2:18.69  OLYT Olympic Trials
                2:21.39  JR USA Junior Nationals
                2:26.39  FUT USA Swimming Futures
                2:29.39  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Enoch, Geordie      19 Eagle Swim Team-MD   2:23.60    2:18.09 SR      20  
                  30.14     1:04.88 (34.74)     1:45.76 (40.88)     2:18.09 (32.33)
  2 Juneau, Ann         14 Allegheny North-AM   2:25.26    2:24.16 FUT     17  
                  31.09     1:09.26 (38.17)     1:49.63 (40.37)     2:24.16 (34.53)
  3 Vargas, Kristen     18 Eagle Swim Team-MD   2:27.84    2:25.41 FUT     16  
                  32.06     1:09.34 (37.28)     1:50.93 (41.59)     2:25.41 (34.48)
  4 Zaravella, Natalie  17 Pack Swim Team o-NI  2:29.86    2:27.28 SECT    15  
                  31.61     1:11.59 (39.98)     1:53.23 (41.64)     2:27.28 (34.05)
  5 Caputo, Gianna      17 Allegheny North-AM   2:31.29    2:30.19         14  
                  33.21     1:10.22 (37.01)     1:54.18 (43.96)     2:30.19 (36.01)
 
Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
EZ LC Record: * 2:16.35   3/26/2012 Meaghan Raab, HAC-MA                       
                2:18.69  SR USAS National Champs
                2:18.69  OLYT Olympic Trials
                2:21.39  JR USA Junior Nationals
                2:26.39  FUT USA Swimming Futures
                2:29.39  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Szekely, Allie            17 Central Bucks Sw-MA  2:15.80    2:21.60 qFUT   
                  30.45     1:04.96 (34.51)     1:47.14 (42.18)     2:21.60 (34.46)
  2 Enoch, Geordie            19 Eagle Swim Team-MD   2:20.37    2:23.60 qFUT   
                  30.91     1:07.04 (36.13)     1:49.43 (42.39)     2:23.60 (34.17)
  3 Murslack, Kristen         20 Una Pra-AM           2:21.51    2:24.20 qFUT   
                  30.40     1:07.63 (37.23)     1:49.77 (42.14)     2:24.20 (34.43)
  4 Juneau, Ann               14 Allegheny North-AM   2:27.45    2:25.26 qFUT   
                  31.42     1:09.19 (37.77)     1:50.77 (41.58)     2:25.26 (34.49)
  5 Vargas, Kristen           18 Eagle Swim Team-MD   2:04.54Y   2:27.84 qSECT  
                  31.60     1:09.67 (38.07)     1:52.97 (43.30)     2:27.84 (34.87)
  6 Zaravella, Natalie        17 Pack Swim Team o-NI  2:27.31    2:29.86 q      
                  32.00     1:11.57 (39.57)     1:55.05 (43.48)     2:29.86 (34.81)
  7 Buerger, Victoria         13 Allegheny North-AM   2:10.36Y   2:30.23 q      
                  32.48     1:10.10 (37.62)     1:55.88 (45.78)     2:30.23 (34.35)
  8 Caputo, Gianna            17 Allegheny North-AM   2:29.09    2:31.29 q      
                  33.74     1:10.78 (37.04)     1:54.75 (43.97)     2:31.29 (36.54)
  9 Kuhn, Erin                17 Allegheny North-AM   2:38.15    2:33.87 q      
                  32.68     1:14.25 (41.57)     1:58.44 (44.19)     2:33.87 (35.43)
-------------------------------------------------------------------------
 10 Mihm, Kristine            15 Allegheny North-AM   2:10.33Y   2:36.54 q      
                  33.60     1:14.16 (40.56)     2:00.79 (46.63)     2:36.54 (35.75)
 
Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
EZ LC Record: * 4:48.43   7/25/2003 Julia Smit, TVSC-MR                        
                4:54.99  SR USAS National Champs
                4:54.99  OLYT Olympic Trials
                4:58.09  JR USA Junior Nationals
                5:07.29  FUT USA Swimming Futures
                5:14.69  SECT Sectionals
    Name               Age Team                 Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Enoch, Geordie      19 Eagle Swim Team-MD   5:10.54    4:58.75 FUT     20  
                  31.60     1:08.85 (37.25)     1:47.96 (39.11)     2:27.05 (39.09)
        3:10.04 (42.99)     3:52.49 (42.45)     4:26.08 (33.59)     4:58.75 (32.67)
 
Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
EZ LC Record: * 4:48.43   7/25/2003 Julia Smit, TVSC-MR                        
                4:54.99  SR USAS National Champs
                4:54.99  OLYT Olympic Trials
                4:58.09  JR USA Junior Nationals
                5:07.29  FUT USA Swimming Futures
                5:14.69  SECT Sectionals
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Enoch, Geordie            19 Eagle Swim Team-MD   4:58.62    5:10.54 qSECT  
                  32.27     1:10.08 (37.81)     1:50.61 (40.53)     2:30.49 (39.88)
        3:14.87 (44.38)     3:58.92 (44.05)     4:35.35 (36.43)     5:10.54 (35.19)