Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/26/2015 07:44 AM
            TT EZ Sectional Meet at Ithaca - 3/19/2015 to 3/22/2015            
                            VSI Sanction #:VS-08-45                            
                                    Results                                    
 
Women Senior 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                24.39  NCSA
                25.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lennon, Kelly             16 TEAM SUFFOLK           25.13      25.08 SECT   
  2 Burke, Megan C            17 MONMOUTH BARRACU       25.58      25.69        
  3 Magna, Emma N             16 CAC                    25.82      25.70        
  4 McClung, Demitra R        16 RIVERTOWN AQUATI       25.59      25.80        
  5 Miller, Jessica R         16 AQUABEARS              25.45      25.86        
  6 Condon, Abigail M         15 YMCA OF GREENWIC       25.77      26.19        
  7 Gagnon, Rachel J          19 UNITED NOMADS SW       26.58      26.42        
  8 Hummel, Christina D       16 HAUPPAUGE ATHLET       26.50      27.01        
  9 Percy, Kyleigh M          13 UNITED NOMADS SW       27.03      27.43        
 
Women Senior 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                24.39  NCSA
                25.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchins, Allison G       18 DUANESBURG ELECT       24.17      24.52 SECT   
  2 Smith, Sophie E           17 CENTRAL JERSEY A       24.20      24.61 SECT   
  3 Olszewski, Ana I          15 NEW YORK CITY AQ       25.05      25.31 SECT   
  4 Belovsky, Mia P           16 CONDORS SWIM CLU       25.38      25.42        
  5 Tilneac, Stephanie J      16 NEW YORK CITY AQ       25.35      25.98        
  6 Schwab, Carly A           13 RIVERTOWN AQUATI       25.43      26.07        
  7 Schultz, Hayley T         18 SYRACUSE CHARGER       27.18      26.25        
  8 Nichols, Mary H           13 RIVERTOWN AQUATI       26.50      26.31        
  9 Parker, Margaret A        16 SYRACUSE CHARGER       25.91      26.33        
 10 McNary, Marissa G         13 NUTMEG AQUATICS        27.11      26.85        
 
Women Senior 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                24.39  NCSA
                25.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lesser, Giovanna L        17 HAUPPAUGE ATHLET       23.98      24.46 SECT   
  2 Cudney, Jillian J         13 PATRIOT SWIM TEA       24.59      24.62 SECT   
  3 Magee, Brianna R          15 HAUPPAUGE ATHLET       25.00      24.90 SECT   
  4 Scott, Lily E             16 NEW JERSEY RACE        25.06      25.09 SECT   
  5 Kanfer, Sarah M           16 ISLANDERS AQUATI       25.07      25.12 SECT   
  6 Burns, Delaney M          17 WEYMOUTH CLUB WA       24.90      25.16 SECT   
  7 Stanford, Catherine M     12 LONG BEACH AQUAT       25.30      25.46        
  8 Tutone, Marisa A          16 ISLANDERS AQUATI       25.47      25.48        
  9 Crilly, Kathleen E        16 MONMOUTH BARRACU       25.17      25.59        
 10 Garner, Megan C           16 OMNI                   25.65      25.81        
 11 Dillon, Claire            18 CLUB FIT JEFFERS       26.10      25.89        
 12 Wong, Heather M           15 BERGEN BARRACUDA          NT      26.02        
 13 Salvo, Kate M             16 SYRACUSE CHARGER       25.56      26.16        
 14 Coughlin, Brittany L      16 THREE VILLAGE SW       27.00      26.17        
 15 Calianese, Nicole A       14 BERGEN BARRACUDA       26.80      26.41        
 16 Santos, Kaela S           15 HAWKS SWIMMING A       26.35      26.46        
 17 Ferrick, Adelaide C       13 SOUTHERN NEW HAM       26.10      26.73        
 
Women Senior 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                52.39  NCSA
                54.79  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonfield, Caroline E      18 PRINCETON PIRANH       54.93      55.05        
  2 Tou, Dorotka L            17 CLARENCE SWIM CL       58.27      55.83        
                  26.43       55.83 (29.40)                                        
  3 Crilly, Kathleen E        16 MONMOUTH BARRACU       55.42      56.19        
                  26.64       56.19 (29.55)                                        
  4 Ma, Kimberly N            14 AQUABEARS              56.47      56.80        
                  27.48       56.80 (29.32)                                        
  5 Fitzgerald, Nina          16 PRINCETON TIGER        57.59      57.02        
                  27.44       57.02 (29.58)                                        
  6 Young, Nathalie H         17 92ND STREET FLYI       57.30      57.09        
                  27.54       57.09 (29.55)                                        
  7 Beals, Nicole E           17 MANCHESTER SWIM        57.50      58.59        
                  28.11       58.59 (30.48)                                        
  8 Poremba, Megan R          16 MANCHESTER SWIM        58.20      59.13        
                  28.71       59.13 (30.42)                                        
 
Women Senior 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                52.39  NCSA
                54.79  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Delaney M          17 WEYMOUTH CLUB WA       54.16      54.36 SECT   
                  26.43       54.36 (27.93)                                        
  2 Papele, Kianna S          17 HAUPPAUGE ATHLET       54.00      54.38 SECT   
                  26.05       54.38 (28.33)                                        
  3 Chen, Rita                16 THREE VILLAGE SW       53.70      54.75 SECT   
                  26.45       54.75 (28.30)                                        
  4 Shemet, Nancy K           17 THREE VILLAGE SW       53.38      55.09        
                  26.46       55.09 (28.63)                                        
  5 Subramaniam, Hannah S     15 YMCA OF GREENWIC       55.19      55.30        
                  26.40       55.30 (28.90)                                        
  6 Condon, Abigail M         15 YMCA OF GREENWIC       56.69      56.44        
                  26.98       56.44 (29.46)                                        
  7 Potamianos, Marissia      15 SYRACUSE CHARGER       57.82      56.50        
                  27.29       56.50 (29.21)                                        
  8 Skarren, Kaley L          13 LONG BEACH AQUAT       56.99      56.61        
                  27.34       56.61 (29.27)                                        
  9 Wong, Heather M           15 BERGEN BARRACUDA       57.00      56.89        
                  27.32       56.89 (29.57)                                        
 10 Spezia, Bernadette E      17 BERGEN BARRACUDA       56.40      56.95        
                  27.32       56.95 (29.63)                                        
 11 Gaudet, Sarah M           13 LONG BEACH AQUAT     1:00.00      58.01        
                  27.78       58.01 (30.23)                                        
 12 Wagner, Meredith          16 SYRACUSE CHARGER       58.60      58.05        
                  27.65       58.05 (30.40)                                        
 13 Christensen, Sydney L     13 CHENANGO AQUATIC       58.44      59.07        
                  28.38       59.07 (30.69)                                        
 14 Parbst, Hannah M          17 THREE VILLAGE SW       59.00      59.47        
                  29.03       59.47 (30.44)                                        
 
Women Senior 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                52.39  NCSA
                54.79  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lange, Kaitlyn E          17 PHOENIX AQUATIC        53.96      53.96 SECT   
                  25.91       53.96 (28.05)                                        
  2 Peter, Emily R            15 SCARLET AQUATICS       53.80      54.80        
                  26.18       54.80 (28.62)                                        
  3 Lauer, Amanda             16 PHOENIX AQUATIC        55.00      54.99        
                  26.59       54.99 (28.40)                                        
  4 Craig, Molly C            15 UNATTACHED             57.69      55.02        
                  26.28       55.02 (28.74)                                        
  5 Brandes, Chandler F       18 GREEN MOUNTAIN A       54.33      55.18        
                  26.66       55.18 (28.52)                                        
  6 Lucius, Jennifer L        17 SCHENECTADY-SARA       54.45      55.59        
                  26.56       55.59 (29.03)                                        
  7 Gallagher, Liz P          15 HAUPPAUGE ATHLET       55.50      55.83        
                  26.81       55.83 (29.02)                                        
  8 Stacey, Sarah E           18 BERGEN BARRACUDA       56.40      55.98        
                  27.00       55.98 (28.98)                                        
  9 Boyce, Hannah M           15 SOUTHERN NEW HAM       57.07      58.60        
                  27.95       58.60 (30.65)                                        
 10 Hummel, Christina D       16 HAUPPAUGE ATHLET       59.00      58.62        
                  27.63       58.62 (30.99)                                        
 11 Poremba, Megan R          16 MANCHESTER SWIM        59.10      58.68        
                  28.56       58.68 (30.12)                                        
 
Women Senior 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:53.19  NCSA
              1:57.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coughlin, Brittany L      16 THREE VILLAGE SW     2:00.00    2:01.64        
                  28.29       58.97 (30.68)     1:30.56 (31.59)     2:01.64 (31.08)
 
Women Senior 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:53.19  NCSA
              1:57.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shemet, Nancy K           17 THREE VILLAGE SW     1:58.00    1:57.80        
                  26.98       57.05 (30.07)     1:27.70 (30.65)     1:57.80 (30.10)
  2 Hoagland, Kayleigh T      16 CENTRAL JERSEY A     2:00.43    1:58.10        
                  26.81       56.63 (29.82)     1:27.22 (30.59)     1:58.10 (30.88)
  3 Smerechniak, Jillian K    16 ISLANDERS AQUATI     1:58.15    1:58.26        
                  27.84       57.61 (29.77)     1:28.36 (30.75)     1:58.26 (29.90)
  4 Guertin, Christina A      17 WEST HARTFORD AQ     1:54.99    2:00.08        
                  27.26       57.67 (30.41)     1:28.79 (31.12)     2:00.08 (31.29)
  5 Scott, Lily E             16 NEW JERSEY RACE      2:00.09    2:00.18        
                  26.73       57.35 (30.62)     1:28.79 (31.44)     2:00.18 (31.39)
  6 Oyen-Ustad, Lillian E     17 NORTHERN DUTCHES     2:02.11    2:01.47        
                  27.51       58.14 (30.63)     1:29.77 (31.63)     2:01.47 (31.70)
  7 Lesser, Giovanna L        17 HAUPPAUGE ATHLET     2:00.00    2:03.75        
                  26.57       57.31 (30.74)     1:29.95 (32.64)     2:03.75 (33.80)
 
Women Senior 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:53.19  NCSA
              1:57.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Marie T            15 SCARLET AQUATICS     1:56.50    1:57.51        
                  26.57       56.20 (29.63)     1:27.00 (30.80)     1:57.51 (30.51)
  2 Mascia, Allie M           15 NUTMEG AQUATICS      2:04.54    2:02.98        
                  27.82       58.38 (30.56)     1:30.78 (32.40)     2:02.98 (32.20)
  3 Meade, Emma M             15 LONG BEACH AQUAT     2:06.00    2:03.22        
                  27.51       58.65 (31.14)     1:31.06 (32.41)     2:03.22 (32.16)
  4 Preneta, Isabella F       13 OMNI                 2:02.06    2:04.57        
                  28.03       59.25 (31.22)     1:31.92 (32.67)     2:04.57 (32.65)
  5 McClung, Taylor R         17 RIVERTOWN AQUATI     2:04.93    2:05.67        
                  28.63     1:00.38 (31.75)     1:33.32 (32.94)     2:05.67 (32.35)
  6 Fisher, Kristin M         17 NORTHERN DUTCHES     2:08.11    2:09.31        
                  28.69     1:00.65 (31.96)     1:34.54 (33.89)     2:09.31 (34.77)
 
Women Senior 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              4:59.99  NCSA
              5:12.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahnbley, Melina          16 PRINCETON PIRANH     5:28.11    5:21.16        
                  28.75       59.89 (31.14)     1:31.89 (32.00)     2:04.46 (32.57)
        2:37.20 (32.74)     3:10.28 (33.08)     3:43.21 (32.93)     4:16.08 (32.87)
        4:49.01 (32.93)     5:21.16 (32.15)                                        
  2 Potamianos, Marissia      15 SYRACUSE CHARGER     5:34.00    5:24.34        
                  28.93     1:00.55 (31.62)     1:33.26 (32.71)     2:06.69 (33.43)
        2:40.13 (33.44)     3:12.90 (32.77)     3:45.94 (33.04)     4:19.24 (33.30)
        4:52.53 (33.29)     5:24.34 (31.81)                                        
  3 Idank, Kaitlin M          16 MONMOUTH BARRACU     5:27.13    5:30.74        
                  28.14       59.57 (31.43)     1:32.92 (33.35)     2:06.37 (33.45)
        2:40.62 (34.25)     3:15.01 (34.39)     3:49.65 (34.64)     4:23.89 (34.24)
        4:58.15 (34.26)     5:30.74 (32.59)                                        
  4 Wagner, Meredith          16 SYRACUSE CHARGER     5:36.00    5:35.94        
                  30.35     1:04.02 (33.67)     1:37.90 (33.88)     2:12.26 (34.36)
        2:46.30 (34.04)     3:20.15 (33.85)     3:54.11 (33.96)     4:28.27 (34.16)
        5:02.58 (34.31)     5:35.94 (33.36)                                        
 
Women Senior 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              4:59.99  NCSA
              5:12.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mascia, Allie M           15 NUTMEG AQUATICS      5:32.36    5:25.71        
                  29.12     1:01.14 (32.02)     1:34.67 (33.53)     2:07.79 (33.12)
        2:41.11 (33.32)     3:14.45 (33.34)     3:47.87 (33.42)     4:21.09 (33.22)
        4:54.19 (33.10)     5:25.71 (31.52)                                        
  2 McClung, Taylor R         17 RIVERTOWN AQUATI     5:28.35    5:31.15        
                  29.27     1:01.55 (32.28)     1:35.54 (33.99)     2:09.82 (34.28)
        2:43.66 (33.84)     3:17.21 (33.55)     3:50.96 (33.75)     4:24.76 (33.80)
        4:58.08 (33.32)     5:31.15 (33.07)                                        
  3 McNary, Marissa G         13 NUTMEG AQUATICS      5:36.99    5:47.53        
                  30.60     1:04.05 (33.45)     1:38.80 (34.75)     2:14.69 (35.89)
        2:50.26 (35.57)     3:25.93 (35.67)     4:01.86 (35.93)     4:37.69 (35.83)
        5:13.24 (35.55)     5:47.53 (34.29)                                        
 
Women Senior 1000 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
             10:15.99  NCSA
             10:40.29  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minigell, Theresa M       17 TOWN OF TONAWAND          NT   11:00.41        
                                                    1:30.09 ( )                    
                                3:08.11 ( )     3:41.40 (33.29)     4:15.55 (34.15)
        4:49.47 (33.92)     5:23.88 (34.41)     5:57.49 (33.61)     6:31.52 (34.03)
        7:05.23 (33.71)     7:38.77 (33.54)     8:12.28 (33.51)     8:47.02 (34.74)
        9:20.01 (32.99)     9:53.93 (33.92)    10:27.98 (34.05)    11:00.41 (32.43)
 
Women Senior 1650 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
             17:12.89  NCSA
             17:54.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Kristen       13 WAGNER AQUATIC C          NT   17:56.13        
                  28.75     1:00.26 (31.51)     1:32.44 (32.18)     2:04.64 (32.20)
        2:37.13 (32.49)     3:09.76 (32.63)     3:42.67 (32.91)     4:15.48 (32.81)
        4:48.42 (32.94)     5:21.18 (32.76)     5:53.86 (32.68)     6:26.70 (32.84)
        6:59.64 (32.94)     7:32.15 (32.51)     8:04.51 (32.36)     8:37.41 (32.90)
        9:10.71 (33.30)     9:43.67 (32.96)    10:16.46 (32.79)    10:49.50 (33.04)
       11:21.99 (32.49)    11:54.86 (32.87)    12:27.86 (33.00)    13:00.73 (32.87)
       13:33.70 (32.97)    14:06.42 (32.72)    14:39.54 (33.12)    15:12.21 (32.67)
       15:45.32 (33.11)    16:18.22 (32.90)    16:51.08 (32.86)    17:23.76 (32.68)
       17:56.13 (32.37)
 
Women Senior 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                58.59  NCSA
              1:01.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidner, Mollie R         16 HOPKINS MARINER      1:01.03    1:00.76 SECT   
                  29.70     1:00.76 (31.06)                                        
  2 Shemet, Nancy K           17 THREE VILLAGE SW     1:00.00    1:01.15        
                  30.26     1:01.15 (30.89)                                        
  3 Ma, Kimberly N            14 AQUABEARS            1:00.82    1:01.75        
                  30.21     1:01.75 (31.54)                                        
  4 Baione, Rebecca K         15 RED FOX AQUATIC      1:01.51    1:01.97        
                  30.30     1:01.97 (31.67)                                        
  5 Wong, Madeline            15 NEW YORK CITY AQ     1:02.37    1:02.75        
                  30.15     1:02.75 (32.60)                                        
  6 Taylor, Sophia G          16 MANHATTAN MAKOS      1:01.77    1:02.88        
                  30.70     1:02.88 (32.18)                                        
  7 Skarren, Kaley L          13 LONG BEACH AQUAT     1:04.48    1:03.43        
                  31.21     1:03.43 (32.22)                                        
  8 Pikulik, Nicole           16 HAUPPAUGE ATHLET     1:03.00    1:03.54        
                  30.91     1:03.54 (32.63)                                        
  9 Fitzgerald, Nina          16 PRINCETON TIGER      1:03.73    1:04.31        
                  30.97     1:04.31 (33.34)                                        
 10 Reynolds, Kerryann M      14 HAUPPAUGE ATHLET     1:03.00    1:06.13        
                  32.43     1:06.13 (33.70)                                        
 11 Spezia, Bernadette E      17 BERGEN BARRACUDA     1:04.77    1:06.70        
                  31.32     1:06.70 (35.38)                                        
 12 Benkert, Emily R          15 HAWKS SWIMMING A     1:08.15    1:07.03        
                  33.02     1:07.03 (34.01)                                        
 
Women Senior 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                58.59  NCSA
              1:01.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Gabrielle R       17 MONMOUTH BARRACU     1:00.46    1:00.95 SECT   
                  29.59     1:00.95 (31.36)                                        
  2 Murphy, Emily M           15 SCHENECTADY-SARA     1:01.60    1:01.01 SECT   
                  29.80     1:01.01 (31.21)                                        
  3 Hegna, Sara E             16 CENTRAL JERSEY A     1:00.69    1:01.31        
                  29.60     1:01.31 (31.71)                                        
  4 Browning, Annika M        15 SWIM ITHACA          1:00.78    1:01.33        
                  30.00     1:01.33 (31.33)                                        
  5 Fisher, Kristin M         17 NORTHERN DUTCHES     1:02.11    1:02.99        
                  30.30     1:02.99 (32.69)                                        
  6 Tryjankowski, Madeline T  16 TOWN OF TONAWAND     1:02.80    1:03.86        
                  30.64     1:03.86 (33.22)                                        
  7 Lai, Stephanie R          14 NEW YORK CITY AQ     1:03.00    1:04.78        
                  30.58     1:04.78 (34.20)                                        
 
Women Senior 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                58.59  NCSA
              1:01.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegna, Sara E             16 CENTRAL JERSEY A     1:00.79    1:01.33        
                  29.56     1:01.33 (31.77)                                        
  2 Wong, Madeline            15 NEW YORK CITY AQ     1:02.37    1:02.65        
                  29.89     1:02.65 (32.76)                                        
 
Women Senior 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              2:05.99  NCSA
              2:11.89  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madison, Calley A         16 WEYMOUTH CLUB WA     2:09.00    2:10.47 SECT   
                  30.88     1:03.70 (32.82)     1:37.15 (33.45)     2:10.47 (33.32)
  2 Brown, Kayla A            13 AQUABEARS            2:10.53    2:11.71 SECT   
                  31.01     1:04.26 (33.25)     1:38.10 (33.84)     2:11.71 (33.61)
  3 Thrall, Abigail E         13 AQUABEARS            2:15.38    2:12.28        
                  31.36     1:04.90 (33.54)     1:39.03 (34.13)     2:12.28 (33.25)
  4 Coleman, Mackenzie        17 HAUPPAUGE ATHLET     2:12.00    2:13.20        
                  31.55     1:05.11 (33.56)     1:39.48 (34.37)     2:13.20 (33.72)
  5 Pryne, Jessica L          12 NYS AQUATICS, IN     2:10.52    2:15.02        
                  31.04     1:05.19 (34.15)     1:39.98 (34.79)     2:15.02 (35.04)
 
Women Senior 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              2:05.99  NCSA
              2:11.89  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guertin, Christina A      17 WEST HARTFORD AQ     2:11.78    2:12.20        
                  30.80     1:03.86 (33.06)     1:37.72 (33.86)     2:12.20 (34.48)
  2 Lettera, Paige A          14 CHENANGO AQUATIC     2:18.78    2:15.89        
                  31.77     1:05.89 (34.12)     1:40.75 (34.86)     2:15.89 (35.14)
 
Women Senior 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              2:05.99  NCSA
              2:11.89  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Jessica M          16 92ND STREET FLYI     2:12.55    2:12.53        
                  31.25     1:04.53 (33.28)     1:38.92 (34.39)     2:12.53 (33.61)
  2 Pikulik, Nicole           16 HAUPPAUGE ATHLET     2:16.00    2:17.16        
                  31.31     1:05.23 (33.92)     1:41.01 (35.78)     2:17.16 (36.15)
 
Women Senior 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:06.39  NCSA
              1:08.89  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krivitsky, Victoria M     15 SOUTH SHORE YMCA     1:06.71    1:06.97 SECT   
                  31.92     1:06.97 (35.05)                                        
  2 Austin, Victoria A        15 SOUTH SHORE YMCA     1:06.87    1:07.29 SECT   
                  32.15     1:07.29 (35.14)                                        
  3 Cronin, Devin R           17 WEYMOUTH CLUB WA     1:06.70    1:07.47 SECT   
                  31.46     1:07.47 (36.01)                                        
  4 Smith, Kathryn I          18 WEYMOUTH CLUB WA     1:06.50    1:07.91 SECT   
                  31.47     1:07.91 (36.44)                                        
  5 Fredricks, Grace M        17 TOWN OF TONAWAND     1:09.70    1:10.93        
                  32.78     1:10.93 (38.15)                                        
 
Women Senior 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:06.39  NCSA
              1:08.89  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Devin R           17 WEYMOUTH CLUB WA     1:06.70    1:07.46 SECT   
                  31.16     1:07.46 (36.30)                                        
  2 Brant, Eliza N            17 ISLANDERS AQUATI     1:06.80    1:08.61 SECT   
                  32.52     1:08.61 (36.09)                                        
  3 Atendido, Sydney R        17 TOWN OF TONAWAND     1:05.99    1:09.00        
                  32.03     1:09.00 (36.97)                                        
  4 Pollock, Katie C          14 CLARENCE SWIM CL     1:11.76    1:09.28        
                  32.67     1:09.28 (36.61)                                        
  5 Graham, Kendra S          15 PATRIOT SWIM TEA     1:07.97    1:09.58        
                  32.82     1:09.58 (36.76)                                        
  6 Gavin, Julia L            18 CAC                  1:08.62    1:09.71        
                  32.68     1:09.71 (37.03)                                        
  7 Idank, Kaitlin M          16 MONMOUTH BARRACU     1:08.51    1:10.17        
                  33.03     1:10.17 (37.14)                                        
  8 Fredricks, Grace M        17 TOWN OF TONAWAND     1:09.70    1:10.38        
                  32.79     1:10.38 (37.59)                                        
  9 Sistare, Kathryn M        17 NORTHERN DUTCHES     1:10.41    1:11.01        
                  32.92     1:11.01 (38.09)                                        
 10 Martin, Julia A           15 TOWN OF TONAWAND     1:11.82    1:13.18        
                  34.54     1:13.18 (38.64)                                        
 
Women Senior 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              1:06.39  NCSA
              1:08.89  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Devin R           17 WEYMOUTH CLUB WA     1:06.70    1:06.88 SECT   
                  30.80     1:06.88 (36.08)                                        
  2 Walsh, Katelyn K          15 UNA MPNY             1:06.51    1:07.00 SECT   
                  31.87     1:07.00 (35.13)                                        
  3 Weiss, Emily N            13 92ND STREET FLYI     1:08.94    1:08.82 SECT   
                  32.63     1:08.82 (36.19)                                        
  4 Ferris, Grace K           15 SWIM ITHACA          1:10.48    1:10.49        
                  33.51     1:10.49 (36.98)                                        
  5 McManus, Kaitlyn M        18 UNATTACHED           1:07.70    1:10.72        
                  33.19     1:10.72 (37.53)                                        
  6 Schwab, Carly A           13 RIVERTOWN AQUATI     1:08.10    1:11.15        
                  32.83     1:11.15 (38.32)                                        
  7 Parker, Margaret A        16 SYRACUSE CHARGER     1:09.79    1:11.86        
                  33.85     1:11.86 (38.01)                                        
  8 Sweeney, Mackenzie E      17 SOUTHERN NEW HAM     1:11.39    1:12.25        
                  33.76     1:12.25 (38.49)                                        
  9 Gray, Taylor A            13 NUTMEG AQUATICS      1:10.04    1:12.56        
                  34.85     1:12.56 (37.71)                                        
 10 Smerechniak, Jillian K    16 ISLANDERS AQUATI     1:10.92    1:12.83        
                  34.44     1:12.83 (38.39)                                        
 
Women Senior 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:23.29  NCSA
              2:30.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Mackenzie        17 HAUPPAUGE ATHLET     2:30.00    2:32.02        
                  33.72     1:11.88 (38.16)     1:51.66 (39.78)     2:32.02 (40.36)
 
Women Senior 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:23.29  NCSA
              2:30.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferris, Grace K           15 SWIM ITHACA          2:33.06    2:32.58        
                  34.55     1:13.09 (38.54)     1:52.84 (39.75)     2:32.58 (39.74)
 
Women Senior 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:23.29  NCSA
              2:30.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papele, Kianna S          17 HAUPPAUGE ATHLET     2:30.00    2:30.19 SECT   
                  33.08     1:10.71 (37.63)     1:50.06 (39.35)     2:30.19 (40.13)
  2 Madison, Calley A         16 WEYMOUTH CLUB WA     2:38.00    2:33.24        
                  35.14     1:14.24 (39.10)     1:54.09 (39.85)     2:33.24 (39.15)
  3 Caldwell, Julia A         17 RED FOX AQUATIC      2:38.01    2:34.06        
                  34.94     1:13.57 (38.63)     1:53.51 (39.94)     2:34.06 (40.55)
  4 Cave, Ashley C            17 JERSEY GATORS        2:35.71    2:37.23        
                  34.47     1:13.22 (38.75)     1:54.75 (41.53)     2:37.23 (42.48)
  5 Martin, Julia A           15 TOWN OF TONAWAND     2:38.81    2:39.21        
                  35.29     1:15.25 (39.96)     1:56.83 (41.58)     2:39.21 (42.38)
 
Women Senior 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                57.99  NCSA
              1:00.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Marie T            15 SCARLET AQUATICS       59.50      59.37 SECT   
                  26.87       59.37 (32.50)                                        
  2 Halper, Sophie R          17 92ND STREET FLYI       59.20      59.77 SECT   
                  27.64       59.77 (32.13)                                        
  3 Freund, Jessica N         14 SACHEM SWIM CLUB       59.85      59.88 SECT   
                  28.10       59.88 (31.78)                                        
  4 Gallagher, Liz P          15 HAUPPAUGE ATHLET     1:01.00    1:00.94        
                  28.60     1:00.94 (32.34)                                        
  5 Siegel, Lauren S          15 PATRIOT SWIM TEA     1:01.92    1:01.27        
                  29.65     1:01.27 (31.62)                                        
  6 Burns, Delaney M          17 WEYMOUTH CLUB WA     1:00.60    1:01.31        
                  28.08     1:01.31 (33.23)                                        
  7 Madison, Calley A         16 WEYMOUTH CLUB WA       59.10    1:02.08        
                  28.93     1:02.08 (33.15)                                        
  8 Minigell, Theresa M       17 TOWN OF TONAWAND     1:01.10    1:02.14        
                  29.01     1:02.14 (33.13)                                        
  9 Schlackman, Olivia C      15 BERGEN BARRACUDA          NT    1:02.85        
                  28.88     1:02.85 (33.97)                                        
 10 Schoenfeld, Sarah L       17 THREE VILLAGE SW     1:03.00    1:03.66        
 11 Reynolds, Margaret H      17 HAUPPAUGE ATHLET     1:01.00    1:04.19        
                  29.79     1:04.19 (34.40)                                        
 12 Magee, Brianna R          15 HAUPPAUGE ATHLET     1:05.00    1:04.54        
                  28.61     1:04.54 (35.93)                                        
 13 Howard, Grace J           14 HAUPPAUGE ATHLET     1:03.00    1:05.14        
 14 Stacey, Sarah E           18 BERGEN BARRACUDA          NT    1:06.49        
                  30.35     1:06.49 (36.14)                                        
 15 Calianese, Nicole A       14 BERGEN BARRACUDA          NT    1:08.95        
 
Women Senior 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                57.99  NCSA
              1:00.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Malia O             15 CENTRAL JERSEY A       57.22      58.06 SECT   
                  26.85       58.06 (31.21)                                        
  2 Hoagland, Kayleigh T      16 CENTRAL JERSEY A       58.89      58.98 SECT   
                  27.66       58.98 (31.32)                                        
  3 Shusta, Caroline E        18 SOUTHERN NEW HAM     1:00.29    1:00.00 SECT   
                  27.83     1:00.00 (32.17)                                        
  4 Farrell, Caroline E       15 LONG BEACH AQUAT     1:00.22    1:00.01 SECT   
                  28.08     1:00.01 (31.93)                                        
  5 Gaudet, Sarah M           13 LONG BEACH AQUAT     1:02.10    1:00.07 SECT   
                  28.09     1:00.07 (31.98)                                        
  6 Subramaniam, Hannah S     15 YMCA OF GREENWIC       58.59    1:00.21        
                  28.09     1:00.21 (32.12)                                        
  7 Pribis, Alaina M          17 MANCHESTER SWIM        59.20    1:00.40        
                  28.57     1:00.40 (31.83)                                        
  8 Moriarty, Grace M         18 NUTMEG AQUATICS      1:01.69    1:04.12        
                  29.68     1:04.12 (34.44)                                        
  9 Beals, Nicole E           17 MANCHESTER SWIM      1:05.60    1:05.97        
                  30.43     1:05.97 (35.54)                                        
 10 Lai, Stephanie R          14 NEW YORK CITY AQ     1:02.02    1:06.37        
                  30.08     1:06.37 (36.29)                                        
 11 Christensen, Sydney L     13 CHENANGO AQUATIC     1:04.47    1:07.03        
                  30.94     1:07.03 (36.09)                                        
 
Women Senior 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                57.99  NCSA
              1:00.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shusta, Caroline E        18 SOUTHERN NEW HAM     1:00.00    1:01.31        
                  29.18     1:01.31 (32.13)                                        
  2 Farchione, Sophia F       17 SYRACUSE CHARGER     1:04.00    1:03.28        
                  29.68     1:03.28 (33.60)                                        
 
Women Senior 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              2:06.39  NCSA
              2:13.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Suzanne E          15 SCHENECTADY-SARA     2:11.43    2:11.68 SECT   
                  30.34     1:03.72 (33.38)     1:37.82 (34.10)     2:11.68 (33.86)
  2 Cahalan, Shannon R        17 SYRACUSE CHARGER     2:14.31    2:13.20 SECT   
                  31.12     1:05.09 (33.97)     1:38.39 (33.30)     2:13.20 (34.81)
  3 Simpfenderfer, Heidi M    15 RED FOX AQUATIC      2:14.75    2:15.18        
                  29.28     1:02.79 (33.51)     1:38.04 (35.25)     2:15.18 (37.14)
  4 Schlackman, Olivia C      15 BERGEN BARRACUDA     2:19.92    2:22.10        
                  29.50     1:05.01 (35.51)     1:42.79 (37.78)     2:22.10 (39.31)
 
Women Senior 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              2:06.39  NCSA
              2:13.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bardak, Emily E           14 THREE VILLAGE SW     2:07.00    2:10.90 SECT   
                  29.54     1:03.13 (33.59)     1:36.82 (33.69)     2:10.90 (34.08)
 
Women Senior 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              2:06.39  NCSA
              2:13.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Mary H           13 RIVERTOWN AQUATI     2:23.99    2:19.86        
                  29.80     1:04.75 (34.95)     1:41.83 (37.08)     2:19.86 (38.03)
  2 Moriarty, Grace M         18 NUTMEG AQUATICS      2:19.10    2:23.90        
                  29.32     1:05.01 (35.69)     1:44.34 (39.33)     2:23.90 (39.56)
  3 Gray, Taylor A            13 NUTMEG AQUATICS      2:24.99    2:30.95        
                  33.86     1:12.45 (38.59)     1:51.97 (39.52)     2:30.95 (38.98)
 
Women Senior 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              2:08.49  NCSA
              2:12.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaduboski, Kate D         18 SHAMROCK SWIM CL     2:11.82    2:12.32 SECT   
                  28.86     1:00.95 (32.09)     1:41.39 (40.44)     2:12.32 (30.93)
  2 McClung, Demitra R        16 RIVERTOWN AQUATI     2:18.68    2:16.49        
                  29.72     1:04.53 (34.81)     1:45.09 (40.56)     2:16.49 (31.40)
  3 Marlow, Alexandra T       14 PRINCETON PIRANH     2:15.83    2:16.69        
                  30.23     1:05.30 (35.07)     1:44.58 (39.28)     2:16.69 (32.11)
  4 Macdonald, Sarah A        15 CLUB FIT JEFFERS     2:20.10    2:21.20        
                  29.69     1:04.56 (34.87)     1:48.26 (43.70)     2:21.20 (32.94)
  5 Reynolds, Margaret H      17 HAUPPAUGE ATHLET     2:28.00    2:23.05        
                  30.27     1:07.42 (37.15)     1:50.06 (42.64)     2:23.05 (32.99)
 
Women Senior 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              2:08.49  NCSA
              2:12.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenfeld, Sarah L       17 THREE VILLAGE SW     2:11.00    2:18.03        
                  30.24     1:06.08 (35.84)     1:45.02 (38.94)     2:18.03 (33.01)
 
Women Senior 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              2:08.49  NCSA
              2:12.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mallett, Colby D          14 NEW JERSEY RACE      2:20.03    2:13.10        
                  28.89     1:03.56 (34.67)     1:43.08 (39.52)     2:13.10 (30.02)
  2 Weiss, Emily N            13 92ND STREET FLYI     2:12.20    2:13.74        
                  28.94     1:02.71 (33.77)     1:42.13 (39.42)     2:13.74 (31.61)
 
Women Senior 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              4:29.99  NCSA
              4:39.99  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weiss, Jessica M          16 92ND STREET FLYI     4:41.40    4:44.69        
                  30.41     1:06.53 (36.12)     1:41.18 (34.65)     2:16.06 (34.88)
        2:57.68 (41.62)     3:40.23 (42.55)     4:12.90 (32.67)     4:44.69 (31.79)
  2 Farchione, Sophia F       17 SYRACUSE CHARGER          NT    5:04.31        
                  30.32     1:05.56 (35.24)     1:43.80 (38.24)     2:22.21 (38.41)
        3:08.48 (46.27)     3:53.81 (45.33)     4:28.72 (34.91)     5:04.31 (35.59)
  3 Rice, Lauren M            15 CHENANGO AQUATIC     5:15.66    5:17.54        
                  33.27     1:09.82 (36.55)     1:52.78 (42.96)     2:35.00 (42.22)
        3:19.90 (44.90)     4:05.44 (45.54)     4:42.49 (37.05)     5:17.54 (35.05)
 
Women Senior 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              4:29.99  NCSA
              4:39.99  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Kayla A            13 AQUABEARS            4:44.55    4:40.03        
                  29.34     1:03.32 (33.98)     1:38.27 (34.95)     2:12.70 (34.43)
        2:54.01 (41.31)     3:36.42 (42.41)     4:08.99 (32.57)     4:40.03 (31.04)
  2 Lauer, Amanda             16 PHOENIX AQUATIC      4:50.99    4:43.03        
                  29.88     1:04.70 (34.82)     1:41.10 (36.40)     2:16.96 (35.86)
        2:58.67 (41.71)     3:40.89 (42.22)     4:12.49 (31.60)     4:43.03 (30.54)
  3 Cahalan, Shannon R        17 SYRACUSE CHARGER     4:51.84    4:51.07        
                  29.98     1:03.41 (33.43)     1:37.01 (33.60)     2:11.59 (34.58)
        2:55.73 (44.14)     3:41.32 (45.59)     4:16.37 (35.05)     4:51.07 (34.70)
  4 Reynolds, Kerryann M      14 HAUPPAUGE ATHLET     4:47.00    4:51.86        
                  30.22     1:06.56 (36.34)     1:43.34 (36.78)     2:19.14 (35.80)
        3:03.31 (44.17)     3:48.13 (44.82)     4:21.10 (32.97)     4:51.86 (30.76)
 
Women Senior 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              4:29.99  NCSA
              4:39.99  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahnbley, Melina          16 PRINCETON PIRANH     4:38.11    4:43.92        
                  29.63     1:05.62 (35.99)     1:40.96 (35.34)     2:16.49 (35.53)
        2:56.69 (40.20)     3:37.47 (40.78)     4:11.27 (33.80)     4:43.92 (32.65)
  2 Marlow, Alexandra T       14 PRINCETON PIRANH     4:41.21    4:47.24        
                  30.17     1:06.11 (35.94)     1:42.52 (36.41)     2:18.03 (35.51)
        2:58.94 (40.91)     3:40.32 (41.38)     4:13.97 (33.65)     4:47.24 (33.27)
 
Men Senior 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                21.69  NCSA
                22.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mathews, Gabriel T        16 MANHATTAN MAKOS        22.08      22.01 SECT   
  2 Fergus, Jack B            16 MANHATTAN MAKOS        22.76      22.69        
  3 McKenzie, Hugh A          14 CHARLES RIVER AQ       23.20      23.17        
  4 Schwartz, Andrew J        16 CALDWELL CENTER        23.79      23.97        
  5 Spicer, Dean P            14 WEYMOUTH CLUB WA       26.01      24.44        
 
Men Senior 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                21.69  NCSA
                22.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otterbein, John A         16 PRINCETON TIGER        22.77      22.24 SECT   
  2 O'Neal, Mike C            17 KINGFISH SWIMMIN       22.12      22.32 SECT   
  3 Romanowski, Hunter        17 MONMOUTH BARRACU       22.71      22.66        
  4 Rastelli, Alessandro J    16 SOUTH SHORE YMCA       21.91      22.69        
  5 Levin, Aaron V            17 SCARLET AQUATICS       22.40      22.72        
  6 Fergus, Jack B            16 MANHATTAN MAKOS        22.90      22.76        
  7 Horbacz, Justin M         17 MONMOUTH BARRACU       22.61      22.77        
  8 Burr, Trenton H           13 HAUPPAUGE ATHLET       23.30      23.34        
  9 Gorman, Evan K            18 BERGEN BARRACUDA       23.66      23.53        
 10 Lachapel, Brandon         18 SKYY SWIM TEAM         23.10      23.66        
 11 McEntee, Brennan K        15 HAWKS SWIMMING A       24.20      23.74        
 12 Kaplan, Zachary M         16 CALDWELL CENTER           NT      23.99        
 12 Stewart, Daniel P         14 BERGEN BARRACUDA       24.40      23.99        
 
Men Senior 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                21.69  NCSA
                22.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Samuel R         16 CHARLES RIVER AQ       23.20      23.08        
  2 Legg, Jordan D            16 CAC                    22.70      23.16        
  3 Vetrovec, Noah P          17 CAC                    23.35      23.22        
  4 Berry, Brian H            15 WEST HARTFORD AQ       23.09      23.24        
  5 Litzenberger, Connor M    18 MARLINS SWIMMING       24.05      23.66        
  5 Liu, Adam                 16 WEST HARTFORD AQ       22.58      23.66        
 
Men Senior 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                47.09  NCSA
                48.99  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berry, Brian H            15 WEST HARTFORD AQ       49.64      49.97        
                  24.07       49.97 (25.90)                                        
  2 Cannon, Matthew           15 LONG BEACH AQUAT       50.20      50.57        
                  24.45       50.57 (26.12)                                        
  3 Millkey, Nicholas W       14 HAUPPAUGE ATHLET       50.60      51.06        
                  24.40       51.06 (26.66)                                        
  4 Litzenberger, Connor M    18 MARLINS SWIMMING       51.10      51.14        
                  24.69       51.14 (26.45)                                        
  5 Feliu, Alexander W        14 SYRACUSE CHARGER       50.50      53.19        
                  25.64       53.19 (27.55)                                        
 
Men Senior 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                47.09  NCSA
                48.99  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramsay, Auston J          16 SOUTH SHORE YMCA       48.33      47.87 SECT   
                  23.17       47.87 (24.70)                                        
  2 Romanowski, Hunter        17 MONMOUTH BARRACU       49.23      48.68 SECT   
                  23.61       48.68 (25.07)                                        
  3 Watler, Jaleel C          17 NEW YORK CITY AQ       49.44      49.55        
                  23.88       49.55 (25.67)                                        
  4 Malone, Christian J       16 FARMINGTON VALLE       49.77      49.71        
                  23.85       49.71 (25.86)                                        
  5 Clough, Michael J         15 BUFFALO AREA AQU       49.48      49.76        
                  24.10       49.76 (25.66)                                        
  6 Horbacz, Justin M         17 MONMOUTH BARRACU       49.56      49.81        
                  23.93       49.81 (25.88)                                        
  7 Karangekis, Mitchell S    16 CHARTER OAK AQUA       51.36      50.08        
                  23.77       50.08 (26.31)                                        
  8 Souza, Zachary H          17 SOUTH SHORE YMCA       50.12      50.11        
                  24.07       50.11 (26.04)                                        
  9 Burr, Trenton H           13 HAUPPAUGE ATHLET       50.65      50.73        
                  24.41       50.73 (26.32)                                        
 10 Riozzi-Bodine, Ethan J    15 MONMOUTH BARRACU       49.61      50.81        
                  24.29       50.81 (26.52)                                        
 11 Maida, Troy A             16 HAUPPAUGE ATHLET       49.50      51.01        
                  24.40       51.01 (26.61)                                        
 12 Howard, Ben R             17 HAUPPAUGE ATHLET       51.00      51.35        
                  24.66       51.35 (26.69)                                        
 13 Cross, Maxwell R          16 MANCHESTER SWIM        51.50      51.53        
                  24.74       51.53 (26.79)                                        
 14 McKelvey, Dylan L         17 MONMOUTH BARRACU       51.33      52.65        
                  25.41       52.65 (27.24)                                        
 15 Chang, Oscar              15 HAUPPAUGE ATHLET       53.00      53.09        
                  25.11       53.09 (27.98)                                        
 
Men Senior 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
                47.09  NCSA
                48.99  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oser, Edward H            17 CALDWELL CENTER        49.38      48.72 SECT   
                  23.21       48.72 (25.51)                                        
  2 Zuric, Luka D             14 THREE VILLAGE SW       48.99      49.79        
                  24.01       49.79 (25.78)                                        
  3 Watler, Jaleel C          17 NEW YORK CITY AQ       49.50      49.83        
                  24.07       49.83 (25.76)                                        
  4 Woods, Brendan T          16 LONG BEACH AQUAT       50.00      50.63        
                  24.39       50.63 (26.24)                                        
  5 Balasny, Alec             14 SKYY SWIM TEAM         50.80      51.11        
                  24.40       51.11 (26.71)                                        
  6 Zanki, Tyler N            17 BERGEN BARRACUDA       50.78      51.65        
                  24.55       51.65 (27.10)                                        
  7 Lyons, Maxwell L          17 CHARLES RIVER AQ       51.69      51.96        
                  25.02       51.96 (26.94)                                        
  8 Cho, William              14 WAVERUNNERS            52.22      52.18        
                  25.53       52.18 (26.65)                                        
  9 Chernysh, Alexander A     14 CHARTER OAK AQUA       53.49      52.30        
                  25.42       52.30 (26.88)                                        
 10 Gorman, Evan K            18 BERGEN BARRACUDA       52.45      53.11        
                  25.10       53.11 (28.01)                                        
 11 Casey, Jack H             14 HAUPPAUGE ATHLET       53.00      53.27        
                  25.39       53.27 (27.88)                                        
 
Men Senior 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:43.09  NCSA
              1:46.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duszynski, Andrew M       21 UNA STAR             1:42.50    1:46.11 SECT   
                  24.90       52.14 (27.24)     1:19.42 (27.28)     1:46.11 (26.69)
  2 Gronet, Tim M             17 PRINCETON TIGER      1:46.66    1:46.57        
                  24.68       52.18 (27.50)     1:19.60 (27.42)     1:46.57 (26.97)
  3 Karangekis, Mitchell S    16 CHARTER OAK AQUA     1:53.22    1:51.08        
                  24.93       52.74 (27.81)     1:21.67 (28.93)     1:51.08 (29.41)
 
Men Senior 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:43.09  NCSA
              1:46.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoagland, John G          16 CENTRAL JERSEY A     1:51.00    1:48.91        
                  25.38       53.21 (27.83)     1:21.12 (27.91)     1:48.91 (27.79)
  2 Maxian, Daniel G          16 PRINCETON PIRANH     1:50.91    1:49.78        
                  25.05       52.81 (27.76)     1:21.52 (28.71)     1:49.78 (28.26)
  3 Fay, Timothy A            17 RIVERTOWN AQUATI     1:55.92    1:54.76        
                  25.75       54.76 (29.01)     1:24.84 (30.08)     1:54.76 (29.92)
 
Men Senior 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              1:43.09  NCSA
              1:46.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Jack J              14 SHELTON MONROE S     1:46.03    1:47.07        
                  24.10       50.72 (26.62)     1:19.07 (28.35)     1:47.07 (28.00)
 
Boys Senior 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              4:39.59  NCSA
              4:48.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iorizzo, Kyle T           15 CONDORS SWIM CLU     4:50.90    4:51.36        
                  25.78       54.01 (28.23)     1:23.31 (29.30)     1:52.97 (29.66)
        2:22.94 (29.97)     2:52.75 (29.81)     3:22.82 (30.07)     3:53.14 (30.32)
        4:22.86 (29.72)     4:51.36 (28.50)                                        
 
Men Senior 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
              4:39.59  NCSA
              4:48.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louser, Jason C           13 THREE VILLAGE SW     4:48.00    4:54.44        
                  26.12       55.43 (29.31)     1:24.54 (29.11)     1:54.08 (29.54)
        2:24.30 (30.22)     2:54.73 (30.43)     3:25.31 (30.58)     3:55.40 (30.09)
        4:25.37 (29.97)     4:54.44 (29.07)                                        
  2 Mullen, Daniel R          16 MEXICO TIGER SHA     4:58.02    5:05.44        
                  26.60       55.68 (29.08)     1:26.27 (30.59)     1:57.40 (31.13)
        2:28.55 (31.15)     2:59.56 (31.01)     3:30.84 (31.28)     4:02.51 (31.67)
        4:34.57 (32.06)     5:05.44 (30.87)                                        
  3 Zedack, Jacob N           17 MEXICO TIGER SHA     5:10.15    5:13.82        
                  27.13       57.87 (30.74)     1:30.14 (32.27)     2:02.84 (32.70)
        2:35.22 (32.38)     3:07.72 (32.50)     3:40.04 (32.32)     4:12.05 (32.01)
        4:43.70 (31.65)     5:13.82 (30.12)                                        
 
Men Senior 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                53.09  NCSA
                55.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shea, John P              15 CENTRAL JERSEY A       51.45      52.80 NCSA   
                  25.92       52.80 (26.88)                                        
  2 Otterbein, John A         16 PRINCETON TIGER        56.18      55.24        
                  27.29       55.24 (27.95)                                        
  3 Li, Michael               16 REGIONAL YMCA OF       58.00      56.58        
                  27.45       56.58 (29.13)                                        
 
Men Senior 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                53.09  NCSA
                55.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haraden, Jesse A          17 SCHENECTADY-SARA       55.19      56.51        
                  27.70       56.51 (28.81)                                        
  2 Levin, Aaron V            17 SCARLET AQUATICS       56.00      57.29        
                  28.30       57.29 (28.99)                                        
  3 Eisenberger, Ian R        18 TOWN OF TONAWAND       57.26      58.47        
                  28.17       58.47 (30.30)                                        
  4 Bonte, Zachary S          17 MANCHESTER SWIM        59.80    1:00.31        
                  29.25     1:00.31 (31.06)                                        
 
Men Senior 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
                53.09  NCSA
                55.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pilaar, Brendan M         17 BERGEN BARRACUDA       55.40      56.09        
                  26.89       56.09 (29.20)                                        
  2 French, Oliver E          18 SOUTHERN NEW HAM       58.50      56.21        
                  27.38       56.21 (28.83)                                        
  3 Zuric, Luka D             14 THREE VILLAGE SW       56.70      56.26        
                  26.92       56.26 (29.34)                                        
  4 Maxian, Daniel G          16 PRINCETON PIRANH       56.43      56.36        
                  27.86       56.36 (28.50)                                        
  5 Henderson, Andrew J       18 SKYY SWIM TEAM         55.74      56.74        
                  27.47       56.74 (29.27)                                        
  6 Perks, Joseph O           17 WEST HARTFORD AQ       55.68      57.73        
                  28.21       57.73 (29.52)                                        
  7 Maida, Troy A             16 HAUPPAUGE ATHLET       59.00      57.78        
                  27.75       57.78 (30.03)                                        
  8 Ferrick, Maxwell C        16 SOUTHERN NEW HAM       59.90    1:01.16        
                  29.29     1:01.16 (31.87)                                        
  9 Olsen, John T             17 SOUTHERN NEW HAM     1:01.59    1:01.27        
                  29.84     1:01.27 (31.43)                                        
 10 Hawkins, Michael J        14 HAUPPAUGE ATHLET     1:03.00    1:02.51        
                  30.15     1:02.51 (32.36)                                        
 
Men Senior 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:54.79  NCSA
              1:59.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannon, Matthew           15 LONG BEACH AQUAT     2:00.99    2:00.96        
                  27.89       57.86 (29.97)     1:29.33 (31.47)     2:00.96 (31.63)
  2 Szabo, Karoly             17 PRINCETON PIRANH     2:04.11    2:01.67        
                  28.73       59.64 (30.91)     1:30.91 (31.27)     2:01.67 (30.76)
  3 Wendland, Brian A         17 HAUPPAUGE ATHLET     2:03.00    2:03.14        
                  28.43       59.42 (30.99)     1:31.73 (32.31)     2:03.14 (31.41)
  4 French, Oliver E          18 SOUTHERN NEW HAM     2:05.00    2:03.28        
                  28.33       59.19 (30.86)     1:31.79 (32.60)     2:03.28 (31.49)
  5 Stewart, Daniel P         14 BERGEN BARRACUDA     2:06.52    2:04.10        
                  29.26     1:00.58 (31.32)     1:32.65 (32.07)     2:04.10 (31.45)
  6 Wersinger, Maxwell T      17 SHARKS & EAGLES      2:02.77    2:07.28        
                  27.59     1:00.05 (32.46)     1:33.52 (33.47)     2:07.28 (33.76)
 
Men Senior 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:54.79  NCSA
              1:59.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cross, Maxwell R          16 MANCHESTER SWIM      2:06.00    2:09.99        
                  29.65     1:02.34 (32.69)     1:35.92 (33.58)     2:09.99 (34.07)
 
Men Senior 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
              1:54.79  NCSA
              1:59.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendland, Brian A         17 HAUPPAUGE ATHLET     2:03.00    2:04.10        
                  28.66       59.81 (31.15)     1:32.14 (32.33)     2:04.10 (31.96)
  2 Perks, Joseph O           17 WEST HARTFORD AQ     2:01.01    2:06.52        
                  28.64     1:00.41 (31.77)     1:32.89 (32.48)     2:06.52 (33.63)
 
Men Senior 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                59.49  NCSA
              1:02.19  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huner, Alec E             15 THREE VILLAGE SW     1:00.00    1:00.89 SECT   
                  28.99     1:00.89 (31.90)                                        
  2 Li, Michael               16 REGIONAL YMCA OF     1:00.88    1:01.02 SECT   
  3 Robinson, Ian T           17 CLARK SPORTS CEN     1:01.65    1:02.03 SECT   
                  29.16     1:02.03 (32.87)                                        
  4 Gaffney, Matthew J        17 WEYMOUTH CLUB WA     1:01.10    1:02.21        
                  29.69     1:02.21 (32.52)                                        
  5 Rinald, John H            17 WEST HARTFORD AQ     1:01.25    1:02.44        
                  29.39     1:02.44 (33.05)                                        
  6 Cho, William              14 WAVERUNNERS          1:02.34    1:02.91        
                  29.64     1:02.91 (33.27)                                        
  7 Bunt, Andrew M            16 MONMOUTH BARRACU     1:02.51    1:03.08        
                  29.42     1:03.08 (33.66)                                        
  8 Kantar, Erik D            16 CONDORS SWIM CLU     1:01.86    1:03.59        
                  29.40     1:03.59 (34.19)                                        
  9 Fisher, Alexander         15 HAUPPAUGE ATHLET     1:04.00    1:04.51        
 10 Hawkins, Michael J        14 HAUPPAUGE ATHLET     1:11.00    1:12.32        
                  33.58     1:12.32 (38.74)                                        
 
Men Senior 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                59.49  NCSA
              1:02.19  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buckingham, Erik K        17 CLINTON CUDAS        1:01.85    1:03.25        
                  29.59     1:03.25 (33.66)                                        
  2 Zoda, Mark N              15 SOUTHERN NEW HAM     1:07.50    1:04.47        
                  29.83     1:04.47 (34.64)                                        
  3 Shusta, Michael B         15 SOUTHERN NEW HAM          NT    1:05.44        
                  30.48     1:05.44 (34.96)                                        
  4 Hamelink, Andrew T        16 TOWN OF TONAWAND     1:05.50    1:06.66        
                  30.99     1:06.66 (35.67)                                        
 
Men Senior 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
                59.49  NCSA
              1:02.19  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bank, Alex B              17 PRINCETON TIGER        58.91      59.61 SECT   
                  28.16       59.61 (31.45)                                        
  2 Souza, Zachary H          17 SOUTH SHORE YMCA     1:03.19    1:02.89        
                  29.40     1:02.89 (33.49)                                        
  3 Casey, Jack H             14 HAUPPAUGE ATHLET     1:03.00    1:03.39        
                  30.39     1:03.39 (33.00)                                        
  4 Rastelli, Alessandro J    16 SOUTH SHORE YMCA          NT    1:06.20        
                  30.45     1:06.20 (35.75)                                        
  5 Olsen, John T             17 SOUTHERN NEW HAM     1:05.13    1:06.49        
                  30.48     1:06.49 (36.01)                                        
  6 Feliu, Alexander W        14 SYRACUSE CHARGER     1:17.00    1:14.77        
                  34.58     1:14.77 (40.19)                                        
 
Men Senior 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:09.79  NCSA
              2:15.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kantar, Erik D            16 CONDORS SWIM CLU     2:24.00    2:21.10        
                  29.83     1:04.22 (34.39)     1:41.45 (37.23)     2:21.10 (39.65)
 
Men Senior 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:09.79  NCSA
              2:15.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernik, Noah             16 CSC                  2:28.00    2:17.69        
  2 Novitch, Graham S         16 RIVERTOWN AQUATI     2:37.14    2:22.99        
                  31.33     1:07.87 (36.54)     1:45.61 (37.74)     2:22.99 (37.38)
  3 Gagion, Michael V         16 RIVERTOWN AQUATI     2:33.21    2:27.66        
                  33.52     1:10.74 (37.22)     1:49.21 (38.47)     2:27.66 (38.45)
  4 Hamelink, Andrew T        16 TOWN OF TONAWAND     2:24.00    2:28.15        
                  33.18     1:09.74 (36.56)     1:48.91 (39.17)     2:28.15 (39.24)
 
Men Senior 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
              2:09.79  NCSA
              2:15.39  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Leeuwaarde, Rafael E  21 UNATTACHED           1:59.53    2:03.46 NCSA   
                  27.73       58.51 (30.78)     1:30.15 (31.64)     2:03.46 (33.31)
  2 Koch, John A              15 LANSING CATS         2:21.13    2:21.18        
                  31.71     1:07.60 (35.89)     1:44.24 (36.64)     2:21.18 (36.94)
 
Men Senior 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                51.89  NCSA
                54.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thieroff, Grant C         15 JERSEY GATORS          53.54      52.67 SECT   
                  24.68       52.67 (27.99)                                        
  2 Lindros, David C          15 JERSEY GATORS          54.53      54.37        
                  25.00       54.37 (29.37)                                        
  3 Ludemann, Ryan W          15 CLINTON CUDAS             NT      54.50        
                  25.60       54.50 (28.90)                                        
  4 Gagion, Michael V         16 RIVERTOWN AQUATI       55.30      54.57        
                  25.36       54.57 (29.21)                                        
  5 Woods, Brendan T          16 LONG BEACH AQUAT       55.38      54.64        
                  25.65       54.64 (28.99)                                        
  6 Papsco, Zachary T         14 HAUPPAUGE ATHLET       55.00      56.31        
                  26.00       56.31 (30.31)                                        
  7 Howard, Ben R             17 HAUPPAUGE ATHLET       57.00      56.62        
                  26.23       56.62 (30.39)                                        
  8 Chernysh, Alexander A     14 CHARTER OAK AQUA       58.91      58.35        
                  27.04       58.35 (31.31)                                        
  9 Fay, Timothy A            17 RIVERTOWN AQUATI     1:00.91      59.46        
                  27.32       59.46 (32.14)                                        
 10 Chang, Oscar              15 HAUPPAUGE ATHLET       59.00      59.48        
                  27.98       59.48 (31.50)                                        
 11 Denbow, Zachary P         16 MANCHESTER SWIM        59.00      59.77        
                  27.87       59.77 (31.90)                                        
 12 Bonte, Zachary S          17 MANCHESTER SWIM      1:00.00    1:01.64        
                  28.84     1:01.64 (32.80)                                        
 
Men Senior 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                51.89  NCSA
                54.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauritano, Nicholas S     17 HAUPPAUGE ATHLET       53.50      53.08 SECT   
  2 Koch, John A              15 LANSING CATS           54.00      54.14        
                  25.22       54.14 (28.92)                                        
  3 Macdonald, Christian Z    17 KAIROS SWIM TEAM       53.38      54.46        
                  25.94       54.46 (28.52)                                        
  4 Knoll, Mark D             18 MONMOUTH BARRACU       53.97      54.50        
                  25.52       54.50 (28.98)                                        
  4 Chan, Dylan               15 TEAM SUFFOLK           56.36      54.50        
                  25.18       54.50 (29.32)                                        
  6 Lyons, Maxwell L          17 CHARLES RIVER AQ       54.80      54.85        
                  25.88       54.85 (28.97)                                        
  7 Lachapel, Brandon         18 SKYY SWIM TEAM         56.61      55.49        
                  25.73       55.49 (29.76)                                        
  8 Balasny, Kyle P           16 SKYY SWIM TEAM         55.21      55.79        
                  26.12       55.79 (29.67)                                        
  9 Shusta, Michael B         15 SOUTHERN NEW HAM       58.55      56.30        
                  25.86       56.30 (30.44)                                        
 10 McKenzie, Hugh A          14 CHARLES RIVER AQ       56.50      56.65        
                  26.21       56.65 (30.44)                                        
 11 Chertavian, Cameron G     17 CHARLES RIVER AQ       56.50      57.06        
                  26.35       57.06 (30.71)                                        
 12 Papsco, Zachary T         14 HAUPPAUGE ATHLET       54.90      57.26        
 13 Balasny, Alec             14 SKYY SWIM TEAM         59.12      57.33        
                  26.74       57.33 (30.59)                                        
 14 Sagasta, Justin R         17 TOWN OF TONAWAND       59.98      57.75        
                  26.73       57.75 (31.02)                                        
 15 Spicer, Dean P            14 WEYMOUTH CLUB WA     1:00.03      59.13        
                  27.59       59.13 (31.54)                                        
 16 Ferrick, Maxwell C        16 SOUTHERN NEW HAM       58.51      59.42        
                  27.57       59.42 (31.85)                                        
 
Men Senior 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
                51.89  NCSA
                54.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jurman, Jasper N          16 MANHATTAN MAKOS        53.22      53.11 SECT   
                  24.53       53.11 (28.58)                                        
  2 Hall, John L              16 CENTRAL JERSEY A       53.92      53.92 SECT   
                  25.14       53.92 (28.78)                                        
  3 Hutchins, Beau E          16 DUANESBURG ELECT       54.19      54.77        
                  25.59       54.77 (29.18)                                        
  4 McCarthy, Michael         16 LONG BEACH AQUAT       56.00      55.77        
                  26.13       55.77 (29.64)                                        
  5 Lachapel, Brandon         18 SKYY SWIM TEAM         55.90      56.01        
                  26.17       56.01 (29.84)                                        
  6 Hamberg, Miles N          16 MANHATTAN MAKOS        57.28      56.69        
                  26.50       56.69 (30.19)                                        
  7 Henderson, Andrew J       18 SKYY SWIM TEAM         59.99      57.44        
                  26.01       57.44 (31.43)                                        
  8 Cho, William              14 WAVERUNNERS            56.36      58.00        
                  27.63       58.00 (30.37)                                        
  9 Eng, William A            15 LONG ISLAND EXPR       57.00      58.31        
                  26.50       58.31 (31.81)                                        
 10 Zoda, Mark N              15 SOUTHERN NEW HAM       59.99    1:00.64        
                  27.74     1:00.64 (32.90)                                        
 
Men Senior 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:54.89  NCSA
              2:01.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schultz, Spencer W        14 SYRACUSE CHARGER     2:45.00    2:16.71        
                  28.80     1:04.18 (35.38)     1:40.30 (36.12)     2:16.71 (36.41)
 
Men Senior 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
              1:54.89  NCSA
              2:01.49  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oumarov, Elan             15 MATCHPOINT NYC       1:59.00    1:57.44 SECT   
                  25.72       56.16 (30.44)     1:27.63 (31.47)     1:57.44 (29.81)
  2 McCarthy, Michael         16 LONG BEACH AQUAT     2:01.85    2:01.01 SECT   
                  26.99       57.46 (30.47)     1:28.96 (31.50)     2:01.01 (32.05)
  3 Balasny, Kyle P           16 SKYY SWIM TEAM       2:04.49    2:03.86        
                  27.03       58.08 (31.05)     1:30.61 (32.53)     2:03.86 (33.25)
  4 Conway, Joseph D          17 SCHENECTADY-SARA     2:01.97    2:03.98        
                  26.00       56.24 (30.24)     1:28.69 (32.45)     2:03.98 (35.29)
  5 Schwartz, Andrew J        16 CALDWELL CENTER      2:11.99    2:11.62        
                  28.34     1:01.22 (32.88)     1:36.01 (34.79)     2:11.62 (35.61)
 
Men Senior 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              1:56.29  NCSA
              1:59.79  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huner, Alec E             15 THREE VILLAGE SW     1:59.00    2:00.57        
                  26.21       56.84 (30.63)     1:31.39 (34.55)     2:00.57 (29.18)
  2 Balasny, Kyle P           16 SKYY SWIM TEAM       2:06.08    2:07.77        
                  26.01       57.85 (31.84)     1:37.20 (39.35)     2:07.77 (30.57)
 
Men Senior 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              1:56.29  NCSA
              1:59.79  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gronet, Tim M             17 PRINCETON TIGER      1:59.73    1:57.76 SECT   
                  24.91       53.93 (29.02)     1:30.01 (36.08)     1:57.76 (27.75)
  2 Louser, Jason C           13 THREE VILLAGE SW     2:00.00    2:02.05        
                  26.29       58.14 (31.85)     1:32.85 (34.71)     2:02.05 (29.20)
  3 Hamberg, Miles N          16 MANHATTAN MAKOS      2:00.92    2:02.10        
                  25.87       57.13 (31.26)     1:33.85 (36.72)     2:02.10 (28.25)
  4 French, Devon J           14 92ND STREET FLYI     2:01.68    2:02.13        
                  25.66       56.55 (30.89)     1:33.48 (36.93)     2:02.13 (28.65)
  5 Jarrett, William A        15 CAC                  2:07.38    2:08.02        
                  27.45       59.47 (32.02)     1:38.60 (39.13)     2:08.02 (29.42)
  6 Lamb, Logan J             16 MANCHESTER SWIM      2:07.70    2:09.62        
                  27.12     1:00.14 (33.02)     1:39.28 (39.14)     2:09.62 (30.34)
 
Men Senior 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              1:56.29  NCSA
              1:59.79  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zanki, Tyler N            17 BERGEN BARRACUDA     2:03.07    2:01.14        
                  25.36       56.51 (31.15)     1:30.68 (34.17)     2:01.14 (30.46)
  2 Novitch, Graham S         16 RIVERTOWN AQUATI     2:06.23    2:04.08        
                  25.85       56.71 (30.86)     1:34.52 (37.81)     2:04.08 (29.56)
  3 Fisher, Alexander         15 HAUPPAUGE ATHLET     2:09.00    2:08.25        
                  28.12     1:01.01 (32.89)     1:37.69 (36.68)     2:08.25 (30.56)
  4 Sawyer, Casey B           16 SYRACUSE CHARGER     2:11.00    2:08.85        
                  24.84       57.67 (32.83)     1:39.15 (41.48)     2:08.85 (29.70)
 
Men Senior 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
              4:08.09  NCSA
              4:15.09  SECT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradford, Robert D        18 PATRIOT SWIM CLU     4:30.00    4:16.29        
                  26.88       56.92 (30.04)     1:28.13 (31.21)     1:58.69 (30.56)
        2:39.06 (40.37)     3:18.30 (39.24)     3:47.41 (29.11)     4:16.29 (28.88)
  2 Szabo, Karoly             17 PRINCETON PIRANH     4:17.21    4:23.59        
                  27.81       59.32 (31.51)     1:33.67 (34.35)     2:06.18 (32.51)
        2:45.01 (38.83)     3:23.33 (38.32)     3:54.30 (30.97)     4:23.59 (29.29)